WAGLEWSKI PLUS - koncert niezwykłych muzycznych indywidualności

Voo Voo, Waglewski Fisz Emade oraz Goście specjalni wydarzenia: kapela Tęgie Chłopy, Natalia Przybysz, Alim Qasimov i niespodziewany gość podczas Open Eyes Economy Summit 2016 – pierwszej edycji międzynarodowego forum poświęconego Ekonomii Wartości. 16 listopada w ICE Kraków, w ramach wydarzeń kulturalnych.

To, co wydarzy się w Krakowie podczas spotkania niezwykłych muzycznych indywidualności na razie pozostaje tajemnicą. Taką, o której dużo się myśli, która intryguje i do której zapragniemy się zbliżyć. Koncert zatytułowany „Waglewski Plus” wpisuje się w to, co na co dzień lider Voo Voo – Wojciech Waglewski – robi ze swoim zespołem od początku kariery.

Otwarta struktura Voo Voo jest naturalną szansą, by zapraszać publiczność na takie koncerty, jak pamiętny, całonocny, w kamieniołomach w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą z roku 1995, „Męskie Grania” w latach 2010-2011, czy zeszłoroczny koncert podczas 7. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit oraz na festiwalu w Jarocinie. Otwarta formuła zespołu Voo Voo gwarantuje na jednej scenie artystów najwyższej klasy, pochodzących z różnych muzycznych światów. Z każdym kolejnym projektem ochota na muzyczne dialogowanie, interakcję, czyli występy i wspólne improwizacje rośnie, a muzycy spotykający się na scenie są znów „gotowi do draki”!

Rodzinne (i bardzo koncertowe!) zespoły Wojciecha Waglewskiego Voo Voo oraz Waglewski Fisz Emade, wpisują się w ogólny, eklektyczny dziś pejzaż popularnej muzyki współczesnej. Czerpią z rocka, jazzu, bluesa, folku. A wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów.

Młodziutka kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązują do najlepszych wzorów - tradycyjnych kapel, ogrywających niegdyś wiejskie zabawy. Natalia Przybysz jest dziś jedną z najbardziej charyzmatycznych i znanych polskich wokalistek, inspirujących się soulem, jazzem i funkiem. Alim Qasimov jest mistrzem mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu, liczącej ponad tysiąc lat i łączącej tradycyjną poezję z instrumentalną improwizacją. Wspaniale zagościł na płycie Voo Voo „Dobry wieczór” oraz podczas ubiegłorocznego koncertu zespołu na festiwalu w Jarocinie. I na koniec – niespodziewany gość.


WAGLEWSKI PLUS
WOJCIECH WAGLEWSKI & VOO VOO • FISZ, EMADE • NATALIA PRZYBYSZ • TĘGIE CHŁOPY • ALIM I FARGANA QUASIMOV

Data i miejsce: 16 listopada,
godz. 21.00,
ICE Kraków Congress Centre

Kontakt dla mediów: Agnieszka Lakner, tel. 12 423 76 03; agnieszka.lakner@aagap.pl 

BILETY - kliknij TUTAJ


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych