Nigel Kennedy Band i Herbie Hancock solo w ICE Kraków - XX Jubileuszowy Letni Festiwal Jazzowy

Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie rozwija skrzydła i w tym roku po raz pierwszy zagości w nowej lokalizacji. W Sali Audytoryjnej ICE Kraków, jednej z najlepszych sal koncertowych w Polsce, podczas Koncertu Inauguracyjnego Festiwalu 26 czerwca zagra Nigel Kennedy ze swoim zespołem. Niespełna miesiąc później, 21 lipca Centrum Kongresowe będzie gościć Herbiego Hancocka, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce! Partnerami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i ICE Kraków.

Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami został zorganizowany po raz pierwszy w 1996 w trakcie obchodów 40-lecia Piwnicy pod Baranami. Jest to największy polski festiwal jazzowy i jeden z większych w Europie. Na wydarzenie składa się ok. 50 koncertów, występuje blisko 200 polskich i zagranicznych artystów, którzy co roku grają dla ok. 30 000 gości.

26 czerwca Nigel Kennedy wystąpi ze swoim zespołem jazzowym oraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Koncert pt. Dla Przyjaciela będzie dedykowany Jarkowi Śmietanie, z którym Kennedy współpracował kilkanaście lat. Obok kompozycji J. S. Bacha i N. Kennedy'ego zostaną wykonane utwory Śmietany. Będzie to zarazem inauguracja Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany.

21 lipca w ICE Kraków wystąpi niewątpliwie największa gwiazda Festiwalu – Herbie Hancock, który zaprezentuje się solo, grając na fortepianie i keyboardach. Jest to wszechstronny kompozytor jazzowy, który miał historyczny wpływ na przebieg i rozwój tego gatunku muzycznego. Jest laureatem 14 nagród Grammy, Oscara za muzykę do filmu Round Midnight z 1986 roku, a także najbardziej prestiżowej nagrody jazzowej NEA Jazz Masters. Był wieloletnim partnerem muzycznym Milesa Davisa.

Bilety na koncerty dostępne m.in.:

  • na www.eventim.pl
  • w Punkcie Informacji Turystycznej InfoKraków przy ul. św. Jana 2

Letni Festiwal Jazzowy:

  • Facebook - kiliknij TUTAJ 
  • WWW - kliknij  TUTAJ

Piątek 26 czerwca godz. 20:00 - Nigel Kennedy & Band
Wtorek 21 lipca godz. 20:00 - Herbie Hancock Solo
Centrum Kongresowe ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17
Kraków

PARTNERZY KONCERTÓW
      

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych