Niezwykle interesujący program koncertu ICE Classic: Edita Gruberova

Już 20 września wyjątkowa śpiewaczka Edita Gruberova wystąpi w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Repertuar koncertu przedstawia się niezwykle interesująco, a bilety na koncert królowej belcanto są wciąż dostępne.

Podczas trzeciej odsłony cyklu ICE Classic usłyszymy jedne z najsłynniejszych dzieł muzyki operowej. Wieczór otworzy uwertura do „Cyrulika sewilskiego”. Po niej na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Edita Gruberova, która wykona arię „O luce di quest’anima” z dzieła „Linda di Chamounix” Donizettiego, którego kunszt kompozytorski będzie można podziwiać także w trakcie kolejnych punktów programu. Zanim przeniesiemy się do Szkocji, gdzie ma miejsce akcja „Łucji z Lammermooru”, odwiedzimy Rzym, żeby wysłuchać uwertury do „Don Pasquale”. Po niej słowacka artystka zaśpiewa arię „Ilb dolce suono”, ze wspomnianej wcześniej, opery opartej na powieści Waltera Scotta. Na Wyspach Brytyjskich pozostaniemy słuchając uwertury z „Roberto Devereux”, która poprzedzi sztandarowy popis umiejętności królowej belcanto, czyli spektakularne wykonanie finału pierwszego aktu słynnej londyńskiej opery Donizettiego.

Po przerwie będzie nie mniej emocjonująco. Drugą część koncertu zdominuje twórczość Belliniego, którego uwertura do „Normy” zabrzmi jako pierwsza po antrakcie. W Galii pozostaniemy, żeby wysłuchać też słynnej arii z tej opery. Po tym popisie możliwości Edity Gruberovej nie lada gratka czeka miłośników Julesa Masseneta i muzyki klasycznej w ogóle – instrumentalna medytacja z „Thaïs” – operowego dzieła francuskiego kompozytora, które nigdy nie było wystawione w Polsce. Tę część wieczoru zamknie wykonanie przez śpiewaczkę „szalonej sceny” z opery „Purytanie” Belliniego.

Edita Gruberova wystąpi z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą Petera Valentovica. 

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator ICE Kraków, serdecznie zapraszają na wieczór pełen głębokich emocji towarzyszących największym operom.


Edita Gruberova – niekwestionowana królowa belcanto!
20.09.2016 r. (wtorek), godz. 19.30
Centrum Kongresowe ICE Kraków (Sala Audytoryjna S1) 


Bilety w cenach od 70 zł do 120 zł
Bilety na koncert w ramach cyklu ICE CLASSIC można kupić za pośrednictwem portalu eventim.pl (wraz z punktami partnerskimi – Empik, Saturn, Media Markt etc.) oraz w wybranych punktach informacji miejskiej InfoKraków.


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych