Jezioro Łabędzie, Saint Petersburg Ballet

Romantyczna sceneria, zapierająca dech w piersiach choreografia i wzruszająca historia miłości skazanej na porażkę sprawiają, że Jezioro Łabędzie jest najbardziej entuzjastycznie przyjmowanym na świecie przedstawieniem baletowym. Spektakl w wykonaniu Saint Petersburg Ballet 15 listopada 2015 o godzinie 19.00 w ICE Kraków.

Książę Zygfryd, jeden z głównych bohaterów opowieści, odkrywa w pobliżu pałacu królewskiego, na zacisznym jeziorze, Odettę, piękną dziewczynę przekształconą przez złego czarnoksiężnika von Rotbarta, w łabędzia. Klątwa może zostać zdjęta poprzez wyznanie dziewczynie wiecznej miłości. Zakochany Zygfryd postanawia oświadczyć się Odettcie, jednak na urodzinowym spotkaniu księcia, sztuczki czarnoksiężnika von Rotbarta sprawiają, że Zygfryd wyznaje miłość niewłaściwej osobie, a mianowicie Odylii, córce czarnoksiężnika, która jest lustrzanym odbiciem Odetty.

Zygfryd, za późno, spostrzega swój błąd i postanawia wyruszyć ku ukochanej nad jezioro, niemniej zły czarnoksiężnik Rotbart zagradza mu drogę. Rozgrywa się walka, którą szczęśliwie wygrywa Zygfryd. Miłość przezycięża zły czar, a wschodzące słońce świeci nad związkiem Zygfryda i Odetty.

Wirtuozowska podwójna rola Odetta/Odelia, siła muzyki Czajkowskiego i jeden z najwspanialszych w całej historii baletu klasycznego pas de deux sprawiają, że Jezioro Łabędzie to doświadczenie, którego nie można przegapić. Produkcja Saint Petersburg Ballet, z ponad 40 tancerzami na scenie, oddaje całe piękno i dramat romantycznego baletu. To ponadczasowe działo przemawia do przedstawicieli każdego pokolenia.

Saint Petersburg Ballet po raz pierwszy w Polsce.  

Jezioro Łabędzie
ICE Kraków
15.11.2015 r.
godz. 19.00


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych