EuroPD - międzynarodowa konferencja nt. dializy otrzewnowej

W październiku bieżącego roku (2-5.10.2015) Kraków będzie gospodarzem międzynarodowej konferencji naukowej, poświęconej dializie otrzewnowej. Podobnie jak tzw. sztuczna nerka, czyli hemodializa, dializa otrzewnowa zastępuje funkcję nerek u chorych, u których doszło do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Choć nie tak popularna jak hemodializa, dializa otrzewnowa jest równie skuteczna. Ponadto, w odróżnieniu sztucznej nerki, dializa otrzewnowa nie wymaga kosztownej aparatury i daje chorym dużą samodzielność i niezależność w codziennym życiu.

Organizatorem konferencji jest EuroPD, wiodące europejskie stowarzyszenie naukowe i organizacja pożytku publicznego. EuroPD stawia sobie za cel udoskonalanie i promocję dializy otrzewnowej przez stymulowanie badań naukowych i edukacji w tej dziedzinie. Na inauguracyjnej konferencji naukowej EuroPD w 1993 roku spotkało się 300 uczestników. Obecna konferencja jest już 12-tym spotkaniem pod auspicjami EuroPD i zgromadzi blisko 1500 specjalistów z całego świata. Wiodącym tematem spotkania będzie “Wiedza jako podstawa sukcesu w dializie otrzewnowej”. Uczestnicy będą dyskutować o tym, jak przez postępy w badaniach podstawowych i stosowanych można dopasować tę metodę leczenia do życzeń i wymagań pacjentów oraz codziennej praktyki w warunkach domowych.

Konferencja w Krakowie będzie się odbywać w nowo otwartym Centrum Kongresowym ICE Kraków, które stwarza doskonałe warunki do obrad plenarnych, jak i warsztatów i dyskusji w małych grupach. Wybór Krakowa na miejsce tegorocznego spotkania EuroPD, podyktowany był jednak nie tylko doskonałą infrastrukturą konferencyjną i pięknem samego miasta, ale stanowił także wyraz uznania dla pracy polskich naukowców i lekarzy, którzy wnoszą istotny wkład w rozwój dializoterapii otrzewnowej.

EuroPD 
2 - 5 październik 2015
ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17
Krakow 


Szczegółowy program wydarzenia TUTAJ

Strona konferencji TUTAJ

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych