Diana Damrau zaśpiewa w Krakowie!

Jedna z najlepszych śpiewaczek operowych świata, niemiecka sopranistka Diana Damrau wystąpi w Krakowie 24 maja 2017 roku. Po podbitych szturmem salach Opery Wiedeńskiej, Metropolitan Opera czy Covent Garden Theatre, doczekaliśmy się jej występu w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Bilety już w sprzedaży.

„Jestem przekonana, że Diana Damrau zachwyci nas tak jak publiczność na całym świecie” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków, organizatora koncertu. „Jesteśmy dumni, że w ramach cyklu ICE Classic możemy gościć w Krakowie wspaniałe sopranistki – Editę Gruberovą i Dianę Damrau, które łączy niesamowita biegłość i sprawność w dysponowaniu głosem. Obie Panie to najsłynniejsze i najczystsze soprany koloraturowe swoich pokoleń. Ich występy to wydarzenia, których nie może przegapić żaden miłośnik opery” – zaprasza Helbin.

Diana Damrau to kolejna – po Aleksandrze Kurzak i Edicie Gruberovej – światowej sławy sopranistka, która odwiedzi stolicę Małopolski na zaproszenie Miasta Krakowa i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Artystki łączy to, że występowały na najsłynniejszych operowych scenach, takich jak choćby nowojorska Metropolitan Opera, oraz zachwyt, który nieodmiennie wzbudzają wśród publiczności i krytyków talentem i kunsztem. Występy w La Scali, zarówno Diany Damrau, jak i Edity Gruberovej, międzynarodowa prasa opisuje jako piękne i emocjonujące widowiska. 

Dianę Damrau z Editą Gruberovą łączy także pasja do najtrudniejszych ról i niezwykła wirtuozeria wokalna spod znaku belcanto. Obydwie diwy często występują z recitalami, w których ta technika wokalna jest szczególnie eksponowana. Diana Damrau z takim repertuarem gościła już w Wiedniu, Madrycie, Paryżu czy Mediolanie. Bawarska sopranistka najbardziej znana jest z udziału w inscenizacjach „Czarodziejskiego fletu”, w których jest obsadzana w roli Królowej Nocy, uznawanej za jedną z najtrudniejszych w świecie operowym. Zwycięsko z tym wyzwaniem wielokrotnie mierzyła się też Edita Gruberová.

Diana Damrau przez New York Sun została nazwana „wiodącym sopranem koloraturowym na świecie”. Swoim wyjątkowym głosem i zniewalającą prezencją porywa publiczność od dwóch dekad. W 2014 roku została uhonorowana nagrodą „Best Female Singer” International Opera Awards. Jej nagrania wydają najbardziej prestiżowe wytwórnie - Erato Records i Deutsche Grammophon.

W programie krakowskiego koncertu, który będzie również inauguracją nowego sezonu Theatrum Musicum 2017, znajdą się m.in. arie z oper Giacomo Meyerbeera, Giuseppe Verdiego i Vincenzo Belliniego, którymi Diana Damrau urzekła już słuchaczy na całym świecie. 

Nadszedł czas na Kraków! 24 maja o klasie sopranistki będą mogli przekonać się wszyscy przybyli na koncert ICE Classic: Diana Damrau. Artystce towarzyszyć będzie francuski bas-baryton Nicolas Testé oraz orkiestra Prague Philharmonia pod batutą dyrektora opery w Dallas Emmanuela Villaume’a.

Na koncert zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.


ICE Classic: Diana Damrau
24 maja 2017 roku
Centrum Kongresowe ICE Kraków


Bilety w cenie od 150 do 250 zł dostępne są w sieci Eventim.pl wraz z punktami sprzedaży na terenie całej Polski (m.in. Empik, MediaMarkt, Saturn), na BiletywKrakowie.pl oraz w punktach Sieci Informacji Turystycznej InfoKraków (pl. Wszystkich Świętych 2, ul. Powiśle 11, Rynek Główny 1/3, ul. Józefa 7, ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, ul. Marii Konopnickiej 17)

Z biletem na koncert ICE Classic: Edita Gruberova można zakupić bilet na koncert ICE Classic: Diana Damrau z 30% zniżką. Zakupu można dokonać w punktach Info Kraków za okazaniem biletu do końca września 2016 roku.


 

fot. Rebecca Fay

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych