41st session of the UNESCO World Heritage Committee

Decyzją Komitetu podczas posiedzenia w Stambule, Kraków stał się gospodarzem sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Około 1000 delegatów ze 190 krajów będzie debatować w Centrum Kongresowym.

Kraków, sławny w świecie jako europejskie miasto średniowieczne, został umieszczony na Liście światowego dziedzictwa w 1978 roku. Powierzenie Polsce przewodnictwa i organizacji tej niezwykle ważnej sesji UNESCO, decydującej o działaniach ochronnych wobec najbardziej wartościowych dóbr kultury i przyrody na całym świcie, jest wyrazem międzynarodowego uznania wkładu naszego kraju dla ratowania i konserwacji dziedzictwa.

Kraków wybrano między innymi ze względu na centralne położenie miasta i rozwijające się lotnisko Kraków Airport. Jednym z argumentów decydujących o kandydaturze Krakowa był wyjątkowy obiekt, w którym odbędzie się sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO - Centrum Kongresowe ICE Kraków.

O możliwość organizacji tego wydarzenia starały się Ministerstwa: Spraw Zagranicznych oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kraków w rywalizacji o możliwość zorganizowania sesji pokonał Wietnam.

 

41st session of the UNESCO World Heritage Committee

www.whc.unesco.org

2-12 lipca 2017r.

Centrum Kongresowe ICE Kraków 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych