Χ
Strona icekrakow.pl używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny oraz w celach statystycznych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Centrum konferencyjne ICE Kraków - Sale konferencyjne
Search:

Atrakcje Krakowa

KRAKÓW TURYSTYCZNIE

 • Stare Miasto

  Rozwiń

  • MURY OBRONNE

   Jedyny zachowany w Krakowie fragment oryginalnych, średniowiecznych obwarowań  miejskich. Do czasów dzisiejszych zachowały się trzy baszty obronne oraz jedna z dziesięciu bram - Brama Floriańska, a także budowla obronna z końca XV wieku tzw. Barbakan. Zwiedzanie od kwietnia do października od 10.30 do 18.00.

   Zobacz
  • ULICA FLORIAŃSKA

   Ulica rozpoczynająca tak zwaną Drogę Królewską, czyli trasę, którą uroczyście przebywało ważne osobistości wjeżdżające w dawnych czasach do miasta. Obecnie jedna z najbardziej tętniących życiem ulic Starego Miasta.

   Zobacz
  • KOŚCIÓŁ MARIACKI

   Gotycki kościół wybudowany w XIV wieku, dawna fara miejska. Najbardziej znany ze wspaniałego ołtarza Wita Stwosza znajdującego się w środku i z hejnału rozbrzmiewającego co godzinę ze jego wyższej wieży.
   Zwiedzanie od 11.30 do 18.00 codziennie. W niedzielę 14.00 - 18.00.

   Zobacz
  • WIEŻA RATUSZOWA

   Jedyna pozostałość gotyckiego ratusza. Dziś w wieży mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, a w ratuszowych piwnicach Teatr Ludowy oraz restauracja.
   Zwiedzanie w sezonie letnim od 10.30 do 18.00.

   Zobacz
  • SUKIENNICE

   Ten stojący na Rynku od średniowiecza budynek dawniej służył jako miejsce handlu suknem. Dziś można tu nabyć wszelkiego rodzaju pamiątki z Krakowa. Mieszczą się tutaj także dwa muzea. W podziemiach znajduje się multimedialna wystawa poświęcona historii Krakowa, na piętrze zaś Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku.

   Zobacz
  • KOŚCIÓŁ FRANCISZKANÓW

   Gotycki kościół znany głównie z kolekcji przepięknych, XIX-wiecznych witraży autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

   Zobacz
  • COLLEGIUM MAIUS

   Najstarszy gmach Uniwersytetu Jagiellońskiego (dawniej Akademii Krakowskiej), pierwszej polskiej uczelni. Wśród słynnych absolwentów UJ są m. in. Jan Paweł II i Mikołaj Kopernik.
   Dziedziniec czynny codziennie od 9 do zmroku. W budynku znajduję się też muzeum prezentujące m. in. dawne przybory naukowe i przedmioty związane z historią uniwersytetu.

   Zobacz
  • ULICA KANONICZA

   Tak jak ulice Floriańska i Grodzka jest częścią tzw. Drogi Królewskiej; jedna z najstarszych i najpiękniejszych ulic miasta. Znajdujące się tutaj domy to w większości dawne renesansowe rezydencje.

   Zobacz
  • KATEDRA NA WAWELU

   Miejsce koronacji i wiecznego spoczynku królów Polski. Na katedralnej wieży wisi słynny dzwon Zygmunta, bijący tylko z okazji największych świąt i wydarzeń wyjątkowych w historii kraju. Wstęp do Katedry jest bezpłatny. Bilety obowiązują przy zwiedzaniu Dzwonu Zygmunta i Grobów Królewskich. Czynne od poniedziałku do soboty od 9 do 17 (zimą do 16), w niedziele od 12.30 do 17 (zimą do 16).

   Zobacz
  • ZAMEK KRÓLEWSKI NA WAWELU

   Dawna rezydencja królów Polski. Przebudowany w w XIV wieku w renesansowym stylu przez sprowadzonych z Włoch architektów. Dziś na Zamku mieści się kilka ekspozycji: Prywatne Apartamenty Królewskie, Reprezentacyjne Apartamenty Królewskie, Skarbiec i Zbrojownia, Sztuka Wschodu oraz Wawel Zaginiony. Na Wzgórzu Wawelskim można także zwiedzać dawne fortyfikacje obronne oraz Smoczą Jamę.

   Zobacz
 • Kazimierz

  Rozwiń

  • KOŚCIÓŁ NA SKAŁCE

   To w tym miejscu został zamordowany w 1079 roku biskup krakowski Stanisław, kanonizowany w XIII wieku, dziś patron Polski. (Jego szczątki spoczywają w trumnie stojącej na ołtarzu Katedry Wawelskiej). Obecna świątynia pochodzi z XVIII wieku i została wybudowana w stylu barokowym. Pod kościołem znajduję się słynna Krypta Zasłużonych, gdzie pochowane są wybitne osobistości polskiej kultury i nauki.

   Zobacz
  • ULICA SZEROKA

   Dawne centrum wydzielonego w końcu XV wieku Miasta Żydowskiego. To tutaj odbywają się koncerty w ramach słynnego Międzynarodowego Festiwalu Kultury Żydowskiej.

   Zobacz
  • SYNAGOGA I CMENTARZ REMUH

   Synagoga ta została wybudowana w XVI wieku dla uczczenia pamięci szanowanego w całym ówczesnym świecie żydowskim Mojżesza Iserlesa Remuh. Znajdujący się tuż obok niej pochodzący z tego samego okresu cmentarz stał się miejscem jego wiecznego spoczynku i celem podróży dla wielu pobożnych Żydów. Synagoga ta jest jedyną w Krakowie ortodoksyjną synagogą w dalszym ciągu czynną dla wiernych.

   Zobacz
  • STARA SYNAGOGA

   Najstarsza z synagog na Kazimierzu, została wybudowana w stylu renesansowym na przełomie XIV i XV wieku. Po drugiej wojnie światowej została przekazana Krakowowi przez gminę żydowską i dziś mieści się tutaj oddział Muzeum Historycznego poświęcony kulturze i historii Żydów.

   Zobacz
  • MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

   Mieszczące się w dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy św. Wawrzyńca muzeum gromadzi i prezentuje zabytki związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazowni oraz historią techniki.

   Zobacz
  • MUZEUM GALICJA

   Muzeum mieszczące się przy ulicy Dajwór, w zaadaptowanym budynku przedwojennego młyna, w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, zajmuje się dokumentowaniem historii Żydów i stawia sobie za cel podtrzymywanie pamięci o ofiarach Holokaustu.

   Zobacz
 • Podgórze

  Rozwiń

  • PLAC BOHATERÓW GETTA

   W czasach istnienia getta nazywany Placem Zgody był jego centralną częścią. To tutaj mieszkańcy getta byli zbierani i stąd wyruszały śmiertelne konwoje do obozów. Dziś upamiętnia ich niezwykły pomnik zajmujący cały Plac.

   Zobacz
  • APTEKA POD ORŁEM

   Zlokalizowana w narożniku Placu Bohaterów Getta. Jej właścicielem w czasie wojny był Tadeusz Pankiewicz. On i jego trzy pracownice byli jedynymi osobami aryjskiego pochodzenia, które miały prawo przebywać na terenie getta. Dzięki temu pracownicy Apteki byli w stanie nieść pomoc jego mieszkańcom. Dziś Apteka pod Orłem jest jednym z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

   Zobacz
  • FABRYKA SCHINDLERA

   Otwarty w 2010 roku w dawnych budynkach biurowych Fabryki Emalii Oskara Schindlera oddział Muzeum Historycznego prezentuje nowoczesną wystawę ukazującą życie mieszkańców Krakowa w okresie wojny.

   Zobacz
  • MOCAK

   Musuem Of Contemporary Art in Krakow, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie mieści się w zamienionych w przestrzeń wystawienniczą dawnych halach fabrycznych Fabryki Emalii Oskara Schindlera. Podstawowym celem MOCAKu jest prezentacja sztuki ostatnich dwudziestu lat, a także działalność edukacyjna.

   Zobacz
 • Nowa Huta

  Rozwiń

  • PLAC CENTRALNY

   Najbardziej rozpoznawalne miejsce w Nowej Hucie. Plac

   i odchodzące od niego promieniście aleje zostały zaprojektowane z rozmachem godnym idealnego komunistycznego miasta przyszłości. Od Placu odchodzi reprezentacyjna Aleja Róż, gdzie w latach 1973 - 1989 stał słynny pomnik Lenina.

   Zobacz
  • ARKA PANA

   Władze komunistyczne chciały, aby Huta była “miastem bez Boga”, dlatego nie zaplanowano na jej terenie żadnego kościoła, jednak mieszkańcy nie mieli zamiaru się z tym pogodzić. W efekcie ich starań wspieranych przez ówczesnego kardynała Karola Wojtyłę na przełomie lat 60. i 70. powstał kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, czyli właśnie Arka.

   Zobacz
  • OPACTWO CYSTERSÓW

   Nowa Huta została zbudowana na rolniczym terenie, na którym istniały wcześniej niewielkie wsie. Jedną z nich była podkrakowska Mogiła, gdzie od XIII wieku istniał klasztor i kościół Cystersów. Zlokalizowana przy ulicy Klasztornej świątynia jest ciekawym przykładem połączenia stylu romańsko-gotyckiego z barokową fasadą. Wewnątrz zdobią ją natomiast unikatowe renesansowe polichromie.

   Zobacz

KRAKÓW KULTURALNIE

 • Kraków klasycznie

  Rozwiń

 • Kraków filmowo

  Rozwiń

  • CINEMA CITY

   W przestrzennych salach kinowych znajdujących się przy krakowskich galeriach handlowych (Kazimierz, Bonarka, Zakopianka, Plaza) można obejrzeć największe światowe hity kinowe.

   Zobacz
  • KINO POD BARANAMI

   W trzech salach tego studyjnego kina zobaczysz niszowe filmy w ramach przeglądów światowej kinematografii. Kino oferuje w swoim repertuarze seanse dla młodych rodziców, którzy mogą obejrzeć najnowsze produkcje kinowe nie spuszczając wzroku ze swoich pociech.

   Zobacz
  • KIJÓW CENTRUM

   Kino, które oprócz seansów filmowych organizuje koncerty młodych krakowskich zespołów, warsztaty fotografii, różnorodne cykliczne wystawy czy transmisje baletowe z Moskwy czy Paryża.

   Zobacz
  • KINO AGRAFKA

   Kino studyjne prezentujące niszowe filmy polskie oraz promujące filmy europejskie.

   Zobacz
 • Kraków festiwalowo

  Rozwiń

  • MISTERIA PASCHALIA

   Jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce dawnej. To spójna idea prezentowania muzyki związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, wykonywanej przez uznanych mistrzów i wybitnych interpretatorów nurtu historycznego.

   Zobacz
  • FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ

   Festiwal w całości dedykowany muzyce tworzonej na potrzeby obrazu. To unikalne łączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry w połączeniu z wysokiej jakości obrazem filmowym.

   Zobacz
  • MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE

   Czołowy europejski festiwal fotografii, mający na celu szukanie nowych definicji dla fotografii we współczesnej rzeczywistości.

   Zobacz
  • ARTBOOM FESTIVAL

   Największe i najważniejsze wydarzenie prezentujące w Krakowie sztukę współczesną, zarówno polską, jak i zagraniczną. Spośród innych festiwali poświęconych sztuce wyróżnia go to, że dzieła przygotowane na festiwal są prezentowane w przestrzeni publicznej miasta, dzięki czemu może zobaczyć je każdy – nie tylko osoby związane ze środowiskiem sztuki.

   Zobacz
  • WIANKI

   Jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Ich formuła łączy koncerty światowych gwiazd muzyki rozrywkowej z elementami widowiska nawiązującego do tradycji nocy świętojańskiej.

   Zobacz
  • JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI

   Kilkudniowa plenerowa impreza utrzymana w stylistyce historycznej. W czerwcu, kilka dni przed nocą świętojańską, tuż nad Wisłą, u stóp Wawelu, powstaje najprawdziwsze średniowieczne miasteczko. Rzemieślnicy i artyści nocują w płóciennych namiotach, a w ciągu dnia  przybliżają staropolskie zwyczaje, tradycje, rzemiosło i tańce.

   Zobacz
  • FESTIWAL MUZYKI POLSKIEJ

   Festiwal, który nierzadko zachwyca swoją różnorodnością. W czasie festiwalu we wnętrzach kościołów krakowskich, Filharmonii czy Opery Krakowskiej rozbrzmiewają dźwięki muzyki polskiej, tej dawnej i tej współczesnej.

   Zobacz
  • SACRUM PROFANUM

   Festiwal prezentujący muzykę XX wieku, który nierzadko łączy także muzykę poważną z innymi nurtami, jak chociażby jazzem.

   Zobacz
  • UNSOUND FESTIVAL

   Festiwal muzyki postępowej, który uznawany z początku za wydarzenie undergroundowe przybrał o wiele większy rozmach.

   Zobacz
  • CONRAD FESTIVAL

   Najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone literaturze. Przez tydzień w Krakowie goszczą najwybitniejsze osobistości światowej literatury, a wydarzeniom literackim towarzyszą pokazy filmów związanych z literaturą, wystawy, koncerty oraz wykłady, stanowiące dla prezentowanych twórców lub dzieł literackich dodatkowe, pozaliterackie konteksty.

   Zobacz
  • BOSKA KOMEDIA

   Prawdziwe święto polskiego teatru i wielkie wydarzenie, które na tydzień zamienia Kraków w wielką scenę. Na deskach największych krakowskich teatrów, można zobaczyć najlepsze polskie spektakle minionych sezonów zrealizowane przez teatry z całego kraju.

   Zobacz
  • OPERA RARA

   Projekt prezentowania w Krakowie ambitnych produkcji święcących triumfy na scenach najważniejszych teatrów operowych i festiwali we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

   Zobacz

KRAKÓW AKTYWNIE

 • Aktywność wśród natury

  Rozwiń

  • BŁONIA

   Ogromna łąka w samym centrum Krakowa. Niegdyś było to pastwisko, teraz natomiast organizuje się tu koncerty, imprezy i spotkania. Na co dzień na Błoniach oraz otaczającej je 4 – kilometrowej alejce można spotkać spacerowiczów, rowerzystów i biegaczy.

   Zobacz
  • PLANTY

   Park, który swoim pierścieniem otacza Stare Miasto, powstał po wyburzeniu średniowiecznych murów. Można tu nie tylko przysiąść na ławce wśród zieleni, ale też biegać lub jeździć na rowerze.

   Zobacz
  • KOPCE

   Najstarszy powstał w VII wieku, zaś najmłodszy usypano w pierwszej połowie XX wieku. Z każdego z czterech wzgórz rozciąga się panorama na Kraków, a do najpiękniejszych należy widok z Kopca Krakusa i Kopca Kościuszki. Idealne jako cel spacerów.

   Zobacz
  • LAS WOLSKI

   W jego granicach wytyczono 8 szlaków spacerowych, a także szlak rowerowy, narciarski i konny. Znajduje się tu także ogród zoologiczny i Kopiec Piłsudskiego. Chociaż Las Wolski leży bardzo blisko Starego Miasta, na jego terenie żyją dzikie zwierzęta.

   Zobacz
  • TYNIEC

   Jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Krakowie prowadzi wzdłuż Wisły do opactwa w Tyńcu. Można wybrać się tam również jednym ze statków odpływających spod Wawelu.

   Zobacz

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Prezentacja

Prezentacja

Wybierz interesujące Cię informacje i stwórz własną prezentację ICE

Czytaj dalej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter i śledź powstawanie ICE.

Twoja prezentacja