Χ
Strona icekrakow.pl używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny oraz w celach statystycznych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Centrum konferencyjne ICE Kraków - Sale konferencyjne
Search:

Twórcy i architektura

 

 

Frontem w kierunku Wisły, Starego Miasta i Kazimierza.


''Zaprojektowane przez nas Centrum Kongresowe tworzy nowy architektoniczny punkt odniesienia dla fragmentu miasta w rejonie bulwarów wiślanych, a jednocześnie podporządkowuje się prestiżowemu, historycznemu i współczesnemu kontekstowi – począwszy od wawelskiego wzgórza, przez panoramę starego Krakowa, Kazimierza i Podgórza.

Układ funkcjonalny i kompozycyjny obiektu wykorzystuje naturalne walory widokowe miejsca. Centrum będzie charakteryzować nowoczesna bryła z dużym przeszklonym foyer. Forma budynku, nieznacznie falująca ze spadkiem w kierunku Wisły, pozwoli mu płynnie wpisać się w panoramę bulwarów, będzie też harmonizować z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Foyer wraz z „piątą elewacją” (dachem budynku) będzie widoczne z tarasu wawelskiego. Uczestnicy kongresów i koncertów będą mogli podziwiać miasto – i jednocześnie być doskonale widziani.

Podstawowe materiały elewacyjne to szkło i blacha tytanowo-cynkowa, uzupełnione płytami ceramicznymi o indywidualnym projekcie i płytami kamiennymi: granitem, wapieniem i piaskowcem, których dobór nawiązuje do budulców, tworzących historię architektury Wzgórza Wawelskiego. Kompozycja ta, wraz z przeszkleniami, tworzy mozaikę na elewacjach budynku i decyduje o jego wyrazie
.''

 

 

Krzysztof Ingarden

 


Budynek Centrum Kongresowego w Krakowie – ICE

Projekt wyłoniony został w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

Autorzy:

1. Ingarden & Ewý Architekci (Główny Architekt)

Autor: Krzysztof Ingarden
Współpraca:  Jacek Ewý;
Architekci prowadzący: Piotr Urbanowicz (Project Manager), Jacek Dubiel, Piotr Hojda, Sebastian Machaj, Jakub Wagner, Tomasz Koral, Piotr Kita    

2. Arata Isozaki & Associates (Konsultant Projektu)
Autorzy: Arata Isozaki, Hiroshi Aoki
Zespół: Yoko Sano, Takayuki Uchida
 

3. Akustyka:

Raf Orlowski, ARUP Acoustics Cambridge, UK

 

4. Technologia sceny:

ARUP Venue Consulting, Winchester, UK  

 

5. Konstrukcja:

Project Service, Kraków, Polska

Autorzy: Jerzy Gundelach, Włodzimierz Jacek Jędrychowski

Współpraca: Piotr Gundelach, Michał Górski, Maciej Janusz, Jerzy Kaczmarczyk, Grzegorz Leśny   Ważniejsze nagrody dla Ingarden & Ewý - Architekci w ostatnich latach:

2009   Honorowa Nagroda SARP 2009 dla Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý
2009   tytuł „Architekt roku 2008” przyznany Krzysztofowi Ingardenowi w konkursie Krakowski Architekt Roku 2008
2009   I nagroda w kategorii budynek użyteczności publicznej dla Pawilonu „Wyspiański 2000” w konkursie „Architekt roku 2008”
2007   I nagroda CONTRACTWORLD – 2007 Hanower Niemcy, za projekt Pawilon Polski – EXPO 2005
2007   Nagroda „Najlepsza realizacja roku 2007 w Małopolsce” dla Pawilonu „Wyspiański 2000”

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Prezentacja

Prezentacja

Wybierz interesujące Cię informacje i stwórz własną prezentację ICE

Czytaj dalej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter i śledź powstawanie ICE.

Twoja prezentacja