Χ
Strona icekrakow.pl używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny oraz w celach statystycznych. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Χ

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Zapisz się, aby otrzymywać co miesiąc najnowsze informacje o ICE, o wydarzeniach w Centrum oraz atrakcyjne oferty.

Zapisz mnie
Centrum konferencyjne ICE Kraków - Sale konferencyjne
Search:

Operator ICE Kraków

 

 

Operatorem ICE jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, które jest w prostej linii kontynuatorem działań i misji Biura Festiwalowego Kraków 2000, powołanego w 1997 roku dla organizacji cyklu wydarzeń podkreślających rolę Krakowa jako Europejskiego Miasta Kultury. Podobnie jak wtedy, dziś tym bardziej zadania stawiane przed KBF nie sprowadzają się tylko do corocznej organizacji kilkunastu dużych i kilkudziesięciu mniejszych przedsięwzięć o różnorodnym charakterze. Sprawność organizacyjna i umiejętność zbudowania od podstaw marki festiwalowej o międzynarodowym wymiarze stanowią o sile i prestiżu instytucji kultury, ale całe spektrum działalności Biura na różnych polach, przedstawione na kolejnych stronach, świadczy o jego roli czynnika kluczowego dla realizacji miejskich strategii kulturalnych.

 

Naturalną konsekwencją takiego podejścia jest rozszerzenie czysto organizacyjnej działalności KBF o działania na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych, turystyki kulturalnej, przemysłu spotkań i przemysłów czasu wolnego. Przykłady programów Kraków Miasto Literatury i Literacka Małopolska, działalność Krakow Film Commission i Regionalnego Funduszu Filmowego, a także zarządzanie dużą strukturą informacji turystycznej oraz Centrum Kongresowym ICE Kraków pokazują ważne kierunki rozwoju KBF zapoczątkowane w ostatnich latach. Warto podkreślić, że te działania nie są realizowane w oderwaniu od otoczenia: przeciwnie, wiele inicjatyw powstaje w porozumieniu z odpowiednimi środowiskami, a wypracowany w ten sposób consensus pozwala na dalszą partnerską współpracę. To z kolei sprawia, że Krakowskie Biuro Festiwalowe postrzegane jest jako inicjator sieci powiązań, w której instytucje miejskie i centralne oraz organizacje pozarządowe, ale także spółki komercyjne mogą kontaktować się między sobą i porozumiewać na płaszczyźnie kultura – wiedza – innowacje – biznes. Wokół tak powstałej sieci zmienia się również model organizowania dużych wydarzeń – czego przykładem może być choćby Festiwal Conrada.

 

Działania na rzecz praw człowieka i praw mniejszości, angażowanie społeczności lokalnej poprzez chociażby wprowadzanie sztuki najnowszej w przestrzeń publiczną, ale i akcje otwierające drzwi przed wszystkimi, którzy dotąd mogli czuć się wykluczeni – takie priorytety wpisują KBF w dzieło budowania społeczeństwa obywatelskiego.

 

Więcej informacji o Krakowskim Biurze Festiwalowym na stronie internetowej www.biurofestiwalowe.pl

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Prezentacja

Prezentacja

Wybierz interesujące Cię informacje i stwórz własną prezentację ICE

Czytaj dalej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter i śledź powstawanie ICE.

Twoja prezentacja