Wracamy do Ogrodu w Parkowej

Ponad 100 roślin, 300 kilogramów kory, 3 tony ziemi, 2 dni i 30 wolontariuszy. Tak wyglądała tegoroczna akcja Wracamy do Ogrodu w Krakowie w Specjalistycznej Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej Parkowa. Ponad 20 ochotników z krakowskiej branży przemysłu spotkań oraz 10 wychowanków Ośrodka Parkowa na dwa dni stało się ogrodnikami. Prace obejmowały przygotowanie terenów rekreacyjnych ze sprzętem sportowym, nasadzenia oraz oczyszczenie całego terenu. Organizatorami wydarzenia byli - Poland Convention Bureau, Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Centrum Kongresowego ICE Kraków, Krakow Convention Bureau i pracownia Architektury Krajobrazu PIM ART.

Niezwykle ważnym aspektem projektu było zaangażowanie w niego samych wychowanków – młodzieży sprawiającej trudności wychowawcze związane z kryzysem wieku dojrzewania, konfliktami rodzinnymi, zaburzeniami zachowania i innymi zaburzeniami psychicznymi o znacznym nasileniu. Było to dla nich szansą na aktywne spędzenie dwóch dni, rozwinięcie umiejętności współpracy oraz możliwość porozmawiania z przedstawicielami lokalnych hoteli PCO i organizatorów podróży motywacyjnych.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz pozyskanych sponsorów udało się zrealizować projekt oraz dodatkowo zapewnić młodzieży m.in. sprzęt sportowy i bilety do kina. Akcja zainteresowała także lokalne media – już 18 września o godzinie 18.15 w TVP Kraków ukaże się relacja z prac w ogrodzie przy ul. Parkowej. Swój wkład w obecny wygląd ogrodu miała także Wiceprezydent Krakowa – Pani Magdalena Sroka, która pomogła przy sadzeniu pierwszych roślin na nowo przygotowanym terenie.

Projekt Wracamy do ogrodu po raz kolejny zakończył się sukcesem o czym najbardziej świadczą uśmiechy na twarzach młodzieży, wdzięczność dyrektora oraz pracowników Placówki i satysfakcja uczestników. Była to kolejna akcja cyklu zapoczątkowanego w  2011 roku i zainspirowanego projektem IMEX Challenge Poland 2010. Pierwsza polska odsłona akcji odbyła się w 2011 roku w Warszawie i jej efektem było stworzenie ogrodu dla Rodzinnego Domu Dziecka w Warszawie Wesołej.

        

 

        

 

        

 

 

Organizatorzy:

Poland Convention Bureau – jednostka Polskiej Organizacji Turystycznej

Kraków Convention Bureau – jednostka Urzędu Miasta Krakowa

ICE Kraków – powstające w Krakowie Centrum Kongresowe, którego operatorem którego jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Podziękowania:

 

Zakup sprzętów do ćwiczeń siłowych był możliwy dzięki firmom:

Tauron Polska Energia, Karpacka Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie

oraz Herkules Siłownie Zewnętrzne – producentowi sprzętów.

 

Rośliny oraz ziemia potrzebna do odświeżenia ogrodu, zostały dostarczone przez szkółki drzew i krzewów: Hajdrowscy oraz Markus - Marek Gurgul

 

Akcję wsparły także firmy:

Karcher –  urządzenia do prac ogrodowych oraz środki czystości

Decathlon – sprzęty sportowe

Cinema City  – bilety do kina

Hotel Campanile

Restauracja Spiżarnia

Firma KRAK-DEKOR

Gastro Tour Serwis

Hotel Novum

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych