Wracamy do Ogrodu – już 3 września w Krakowie

Już 3 września zmieni się kawałek miasta. Wychowankowie Specjalistycznej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Parkowa (przy ul. Parkowej 12) zyskają nowy ogród oraz centrum sportowo-rekreacyjne. Jak to możliwe? To proste – przez dwa dni przedstawiciele przemysłu spotkań (hotelarze, firmy organizujące konferencje i przedstawiciele obiektów konferencyjnych) z Krakowa zainwestują swój czas w bezinteresowną pomoc innym. Porzucą biurka i zamienią się w ogrodników i budowniczych. Jak mówią: uśmiech na twarzy młodzieży będzie dla nich najlepszą nagrodą!

To kolejna akcja z cyklu Wracamy do Ogrodu, zapoczątkowanego w  2011 roku i zainspirowanego projektem IMEX Challenge Poland 2010. Pierwsza polska odsłona akcji odbyła się w 2011 roku w Warszawie i jej efektem było stworzenie ogrodu dla Rodzinnego Domu Dziecka
w Warszawie Wesołej. Teraz przyszedł czas na Kraków.

Organizatorzy - Poland Convention Bureau, Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Centrum Kongresowego ICE Kraków, Krakow Convention Bureau i pracownia Architektury Krajobrazu PIM ART – zdecydowali się pomóc specjalistycznej placówce opiekuńczo-wychowawczej „Parkowa” (ul. Parkowa 12) w Podgórzu. To ośrodek zapewniający opiekę i wychowanie dzieciom i młodzieży (od 10 roku życia), sprawiającej trudności wychowawcze związane z kryzysem wieku dojrzewania, konfliktami rodzinnymi, zaburzeniami zachowania i innymi zaburzeniami psychicznymi o znacznym nasileniu.

Podopieczni mają w ośrodku gimnazjum, ale brakuje im sali gimnastycznej. Stąd pomysł, aby w ramach akcji Wracamy do Ogrodu umożliwić im dostęp do infrastruktury sportowej: ufundować zewnętrzną siłownię oraz odświeżyć i dostosować do potrzeb młodzieży ogród otaczający placówkę. W ramach akcji udało się pozyskać wsparcie życzliwych firm i instytucji, które umożliwiły zakup urządzeń do ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu, przekazały sprzęty sportowe, a także: ponad sto sadzonek drzew i krzewów, urządzenia potrzebne do prac ogrodowych, środki czyszczące oraz bilety do kina.

Teraz wszystko w naszych rękach. Spotkajmy się 3 września! Razem udowodnimy, że życzliwość i chęć do pracy potrafią zdziałać cuda!

 

Organizatorzy:

Poland Convention Bureau – jednostka Polskiej Organizacji Turystycznej

Kraków Convention Bureau – jednostka Urzędu Miasta Krakowa

ICE Kraków – powstające w Krakowie Centrum Kongresowe, którego operatorem którego jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

 

Podziękowania:

 

Zakup sprzętów do ćwiczeń siłowych był możliwy dzięki firmom:

Tauron Polska Energia, Karpacka Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie

oraz Herkules Siłownie Zewnętrzne – producentowi sprzętów.

 

Rośliny oraz ziemia potrzebna do odświeżenia ogrodu, zostały dostarczone przez szkółki drzew i krzewów: Hajdrowscy oraz Markus - Marek Gurgul

 

Akcję wsparły także firmy:

Karcher –  urządzenia do prac ogrodowych oraz środki czystości

Decathlon – sprzęty sportowe

Cinema City  – bilety do kina

Hotel Campanile

Restauracja Spiżarnia

Firma KRAK-DEKOR

Gastro Tour Serwis

Hotel Novum

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych