Wracamy do ogrodu! Młodzi goście specjalni w ICE Kraków

Trwa piąta edycja projektu Wracamy do ogrodu - 2-3 grudnia wychowankowie Specjalistycznej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Parkowa zyskają nowy wystrój pokoi. Jak to możliwe? To proste – przez dwa dni przedstawiciele przemysłu spotkań (hotelarze, firmy organizujące konferencje i przedstawiciele obiektów konferencyjnych) z Krakowa zainwestują swój czas w bezinteresowną pomoc innym. Porzucą biurka i zamienią się w malarzy i budowniczych. Jak mówią: uśmiech na twarzy młodzieży będzie dla nich najlepszą nagrodą! Akcję wspiera Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Celem akcji „Wracamy do Ogrodu” jest wsparcie rodzinnych domów dziecka poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności związanych z przemysłem spotkań. Odkładamy komputery i poprzez własną pracę zmieniamy ogrody i domy w miejsce przyjazne dla wychowanków – komentuje Krzysztof Celuch, kierownik PCB POT.


fot. K. Celuch

Organizator, Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej, zaprosił do współpracy także inne podmioty działające w branży MICE – Krakow Convention Bureau, DMC Poland, Masters Catering, organizację Meeting Professionals International, Radisson Blu Kraków, a także KBF i ICE Kraków.

W tym roku po raz kolejny mamy zaszczyt wspierać akcję „Wracamy do ogrodu”. Zorganizowaliśmy dla dzieci ekskluzywne oprowadzanie po Centrum Kongresowym – razem z naszymi pracownikami mogły wejść do miejsc, do których na co dzień goście nie mają dostępu. Kolejną atrakcją były warsztaty kulinarne pod okiem Bartka Płócienniaka, uczestnika programu Top Chef, które zostały przygotowane przez caterara ICE Kraków – firmę Masters Catering. Zwieńczeniem wizyty była projekcja kinowa w Sali Teatralnej – opowiada Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin. Mam nadzieję, że dzieci miło spędziły u nas czas. Kto wie, być może za kilka lat spotkamy się w ICE Kraków ponownie, na przykład podczas praktyk studenckich w ramach programu „TAKTYKA? PRAKTYKA!”, który realizujemy? Nasze progi są dla nich zawsze otwarte – dodaje Dyrektor Helbin.


fot. K. Celuch, A. Ziemiańska

Pod okiem Studia Wnętrz Kinga Szczepanik meblowane i malowane są pokoje w specjalistycznej placówce opiekuńczo-wychowawczej Parkowa w Podgórzu. To ośrodek zapewniający opiekę i wychowanie dzieciom i młodzieży (od 10 roku życia), sprawiającej trudności wychowawcze związane z kryzysem wieku dojrzewania, konfliktami rodzinnymi, zaburzeniami zachowania i innymi zaburzeniami psychicznymi o znacznym nasileniu. Ponadto, dzięki wsparciu Partnerów możliwe będzie zorganizowanie atrakcji dla dzieci: zwiedzanie ICE Kraków od zaplecza, projekcji kinowej i warsztatu budowania obiektów krakowskich z klocków oraz warsztatów kulinarnych w Zespole Sal Konferencyjnych Centrum Kongresowego.

Tegoroczny projekt jest kontynuacją działań podjętych podczas  konferencji przedstawicieli branży spotkań MPI EMEC 2015 w Krakowie, podczas której uczestnicy wydarzenia wraz z partnerem – DMC Poland złożyli w ICE Kraków meble do nowo placówki.

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych