Verdi i kobiety w ICE Kraków!

Już 2 grudnia zapraszamy na jedyny w Polsce koncert Cristiana Lanzy, wnuka  śpiewaka operowego i gwiazdy kina hollywoodzkiego Mario Lanzy, który w swoim czasie obwołany był najsłynniejszym tenorem świata!

Urodzony w Rzymie Cristian z wielkim powodzeniem pielęgnuje rodzinne tradycje muzyczne, koncertując w najsłynniejszych salach w Europie. Krytycy często porównują jego głos do lirycznego brzmienia głosu Mario Lanzy, jednak sam Cristian wielokrotnie podkreśla, że nie łatwo jest dorównać tak znakomitemu dziadkowi.

Giuseppe Verdi kojarzony jest przede wszystkim z wizerunkiem dystyngowanego starszego pana z siwą brodą w czarnym cylindrze. Wielki patriota, wspaniały kompozytor wielu znakomitych oper. Zdawać by się mogło, że kobiety nie miały większego wpływu na jego życie i twórczość. Tymczasem było zupełnie inaczej... Śmierć pierwszej żony omal nie doprowadziła młodego Verdiego do zarzucenia komponowania.

Jak dalej potoczyły się losy kompozytora, komu zawdzięcza swoje największe sukcesy, kto był dla niego wsparciem i inspiracją dowiedzą się Państwo podczas koncertu Verdi i kobiety. Arie, duety i najpiękniejsze chóry z oper przeplatać się będą z fragmentami jego listów, które przez całe życie pisał do swoich przyjaciół i opiekunów.

Obok kobiet towarzyszących Verdiemu w życiu na scenie pojawi się cała plejada najbardziej znanych bohaterek jego dzieł, w tym walcząca o swoje uczucie Aida, przeżywająca pierwszą niewinną miłość Gilda (Rigoletto), zraniona Desdemona (Otello), królująca w paryskich salonach Violetta (La Traviata) czy przebiegła Lady Makbet

Wśród artystów Silvia Rampazzo, Aksana Yakushewich, Cristian Lanza, Chór Opery Polskiej oraz Roncole Verdi Orchestra pod batutą Marcina Wolniewskiego.

Koncertowi towarzyszyć będzie mini wystawa obrazów stanowiących projekty kostiumów operowych autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej.


VERDI i kobiety
2.12.2016r. , godz. 19:00

Bilety w cenie od 70 zł dostępne na eventim.pl


 

 

 

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych