TEDxKraków 2012 już w piątek!

Już w najbliższy piątek, 21 września, odbędzie się w Krakowie międzynarodowe spotkanie osobowości i liderów TEDx. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie Sekretne życie. Bo tak naprawdę we wszystkim jest coś więcej, niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Rzadko sprawdzamy, co leży głębiej, choć często właśnie dzięki temu, co tam znajdziemy, życie jest możliwe. – wyznają organizatorzy i dodają - podczas konferencji TEDxKraków 2012 odsłonimy kurtynę tego, co na pozór przeciętne i codzienne, żeby podejrzeć te zaskakujące, fascynujące, dokuczliwe, zawiłe, a może nawet odpychające aspekty życia, zazwyczaj przez nas niezauważane. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie po raz trzeci, a po raz drugi jego Partnerem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe operator powstającego Centrum Kongresowego ICE Kraków. Z dumą ogłaszamy: w 2015 r. TedxKraków będzie właśnie w ICE Kraków.

Wśród piętnastu prelegentów tegorocznej edycji TEDx Kraków są m.in.: Jerzy Vetulani - neurobiolog, neuro-psycho-farmakolog, biochemik, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, jeden z najczęściej cytowanych polskich naukowców, Joanna Hańderek - filozof i wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującą się w badaniu kultury, Mark Turrell - pionier technologii i przedsiębiorca, którego zainteresowania i osiągnięcia krążą wokół zagadnień dobra społecznego, kolektywnej inteligencji i behawiorystyki, Keith Kahn-Harris - socjolog, pisarz i aktywista społeczny żyjący w Londynie, a także Dawid Szczepaniak – współtwórca, współwłaściciel i dyrektor kreatywny Pride&Glory Interactive – młodej firmy, która już w pierwszym roku działalności została zaliczona do grona trzech najlepszych polskich agencji interaktywnych, a w 2011 i 2012 wybierana była polską agencją interaktywną roku.

TEDxKraków już od kilku lat jest siłą napędową dla ludzi, którzy chcą spełniać swoje marzenia. Działając na licencji TED.com (Technology, Entertainment, Design)- znanej na całym świecie konferencji skupionej wokół technologii, rozrywki i dizajnu - przedstawiane są idee warte zrealizowania. Zmieniające świat na lepszy. TEDxKraków 2012 to mix ludzi związanych z technologią, biznesem, nauką i rozrywką. Każdy ma ciekawą historię do opowiedzenia i pomysł warty rozpowszechniania. Co ciekawe, TEDxKraków prowadzony jest przez grupę ochotników, z których wszyscy są powiązani z Krakowem. Niektórzy się tu urodzili, inni tu pracują, a jeszcze inni zwyczajnie darzą to miasto sentymentem.

Oprócz corocznej konferencji organizowane są wydarzenia towarzyszące skupione wokół idei TED. Wśród nich co miesięczne spotkania TEDxKrakówCinema, dwa razy w roku wspólne oglądanie TED i TED Global, a także TEDxYouth@Kraków i TEDxKids@Kraków. W tym roku, po raz pierwszy zorganizowany został konkurs na pomysł - TEDxKraków Award, którego zwycięzca wystąpi na scenie podczas głównego eventu. Natomiast w nocy przed TEDxKraków odbędzie się TEDxKraków Hackathon, czyli nocne spotkanie programistów, grafików i społeczników, którzy wspólnie tworzyć będą narzędzia wykorzystujące publiczne dane dostarczone przez Wojewodę Małopolski.

Przypomnijmy, że spotkania TEDx odbywają się co roku w największych miastach na świecie. Są miejscem prezentacji innowacyjnych projektów związanych z lokalnymi społecznościami, wymiany opinii, a także dyskusji o trendach i mobilizacji do aktywnego i twórczego działania. W zeszłorocznej - pierwszej krakowskiej edycji konferencji - uczestniczyło ponad 500 osób, a ponad 16 000 - oglądało internetową transmisję wydarzenia.

 

Więcej informacji na: tedxkrakow.com/tedx

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych