Szósta, doroczna konferencja ASPIRE - The Dragon Wakes

Tegoroczna edycja najważniejszej, corocznej konferencji biznesowej w Krakowie, odbywa się pod nieco prowokacyjnym kreatywnym tytułem, nawiązującym do podwawelskiego smoka: „The Dragon Wakes”! Patrząc na tzw. twarde dane i gigantyczny postęp branży na przestrzeni ostatnich 10 lat, optymizm organizatorów zdaje się głęboko uzasadniony.

W 2016 r., Kraków po raz trzeci już znalazł się na 1. miejscu w Europie, w globalnym, branżowym rankingu Tholons. Liczba pracowników zatrudnionych w sektorach IT/SSC/BPO przekroczyła zdumiewający pułap 50 tysięcy pracowników. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że branża ta ma absolutnie kluczowe znaczenie nie tylko dla międzynarodowego wizerunku Krakowa, jako globalnego centrum biznesu, ale też – co być może jeszcze ważniejsze – dla realnych perspektyw Krakowa w procesie budowania nowoczesnego, otwartego ekosystemu, nie tylko z punktu widzenia biznesu ale przede wszystkim rozwoju dojrzałego, nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego, w którym takie idee jak SMART CITY, zrównoważony rozwój, świadomość ekologiczna, mają realne szanse na rozkwit.

Organizatorem tegorocznej, szóstej już, edycji wydarzenia jest Stowarzyszenie ASPIRE, którego członkowie i organizacje partnerskie to ponad 150 najważniejszych firm obecnych w Krakowie – w większości globalne marki. W tym roku, organizatorzy konferencji postanowili nie tylko bardzo wnikliwie przyjrzeć się perspektywom samej branży, najciekawszym trendom i zjawiskom w obszarze technologii, ewolucji rynku zatrudnienia, jakości i różnorodności dostępnych w Krakowie miejsc pracy i ale też nawiązać do najważniejszych czynników kształtujących OSOBOWOŚĆ MIASTA, siłę jego MIĘDZYNARODOWEJ MARKI oraz PRZESTRZENI KREATYWNEJ, która wyzwala, inteligentnie łącząc i integrując różnorodne środowiska interesariuszy. Pytania postawione przez organizatorów konferencji obejmują m.in. takie zagadnienia jak: „Co to znaczy ‘kreatywne miasto’?”, „Jak budować silną, unikatową markę Krakowa na arenie międzynarodowej?”, „Jakie czynniki i priorytety mają kluczowe znaczenie w tym procesie?”

Tradycyjnie już, konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody Małopolskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Wśród potwierdzonych gości znaleźć można nie tylko prezesów i kadrę zarządzającą wiodących międzynarodowych firm ale też profesorów najwybitniejszych światowych uczelni, wizjonerów, autorów bestsellerów w obszarze nauki, technologii i przedsiębiorczości.

Lista potwierdzonych gości i uczestników konferencji to blisko 3000 osób w ramach trzech modułów tematycznych: ASPIRE FOR KIDS (we współpracy z Uniwersytetem Dzieci), ASPIRE Industry Summit (branża, biznes, technologia, przywództwo, itp.), ASPIRE FOR ALL (wydarzenie którego tytuł „Inspiring Future Leaders” mówi sam za siebie).

Szczegóły konferencji dostępne są tutaj: thedragonwakes.aspire.org.pl 


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych