STEVEN WILSON&BAND Hand Cannot Erase Tour 2016

Już w kwietniu w ICE Kraków będziemy gościć Stevena Wilsona wraz z zespołem, w ramach drugiej części trasy promującej znakomicie przyjęty album Hand. Cannot. Erase. To będzie jedno z najlepszych i najważniejszych muzycznych wydarzeń 2016 roku!

Widzowie będą mogli zachwycać się nową oszałamiającą oprawą wizualną koncertów i zmianami w zestawie nagrań, wśród których pojawi się sporo odniesień do przeszłości, także tej z okresu Porcupine Tree. Podczas prób do trasy zespół przygotowywał wersje Shesmovedon i Dark Matter.

Oczywiście będą też nagrania z promowanego albumu Hand.Cannot.Erase, który podczas ceremonii wręczenia Progressive Music Awards w Londynizostał wyróżniony jako album roku, osiągnięcie komercyjne i projekt specjalnej edycji wydawnictwa.

Steven Wilson jest obecnie jedną z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Człowiek-instytucja, rozpoznawalny nie tylko przez fanów rocka progresywnego. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent, od długiego czasu czaruje słuchaczy swoimi pomysłami. Lider Porcupine Tree, filar takich projektów, jak No-Man, Blackfield, Bass Communion, Storm Corrosion. Muzyk solowy, artysta poszukujący, nie spoczywający na laurach. Zawsze zapracowany, ciągle w biegu, muzyczny innowator i dla wielu odnowiciel formuły rocka progresywnego. Ikona współczesnego rocka, szczery i konsekwentny w działaniu, porusza się z taką samą swobodą po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu, psychodelii, rave'u, muzyki filmowej, metalu i ambientu. Tworzy muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię słuchacza. Jest wrażliwym artystą, który przyczynił się do powstania ogromnej liczby projektów.

Pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia założył z wokalistą Timem Bownessem zespół No-Man, równocześnie eksperymentując solowo w ramach własnego projektu Porcupine Tree. Ten ostatni z biegiem lat, z tworu "wirtualnego" przemienił się w czteroosobową (a na koncertach pięcioosobową) formację, darzoną wielkim szacunkiem przez fanów, krytyków oraz innych muzyków. Znakomity skład muzyków gwarantuje najwyższą jakość muzycznych wzruszeń. Perfekcyjnie zgrany team poprowadzi widzów i słuchaczy przez paletę muzycznych barw i krainę dźwięków. Koncerty, a raczej SPEKTAKLE Stevena Wilsona działają na odbiorców w sposób wielopłaszczyznowy poprzez dźwięk, obraz, muzykę i emocje.

STEVEN WILSON&BAND
18 kwietnia 2016 r.
godzina: 20.00
ICE Kraków
ul. M. Konopnickiej 17 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych