Spotykając się, zmieniamy świat - podsumowanie EMEC 2015

3 dni konferencji, ponad 50 sesji edukacyjnych, 350 profesjonalistów branży spotkań z 27 krajów – tak wyglądała konferencja EMEC 2015 (European Meetings & Events Conference), która w dniach 1-3 lutego odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Nie sposób jednak przedstawić najważniejszych statystyk - liczby nawiązanych kontaktów biznesowych!

Tegoroczna konferencja EMEC 2015, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków, ściągnęła do stolicy Małopolski przedstawicieli przemysłu spotkań (ang. meetings industry) z całego świata. Hasło przewodnie tej edycji wydarzenia: When we meet, we change the world (pol. „spotykając się, zmieniamy świat”), wpisuje się w strategię rozwoju turystyki biznesowej realizowanej przez miasto.

Przez 3 dni konferencji EMEC 2015 Centrum Kongresowe ICE Kraków było jednym z najważniejszych miejsc na globalnej mapie przemysłu spotkań. Wydarzenie pozwoliło zaprezentować gościom z całego świata pełnię możliwości obiektu. Wykłady, sesje szkoleniowe, spotkania networkingowe i programy artystyczne w nowoczesnych wnętrzach Centrum Kongresowego, a do tego wspaniała atmosfera historycznego Krakowa – zapewnia Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. Jestem pewna, że przedstawiciele branży spotkań wyjeżdżają z Krakowa z przekonaniem, że jesteśmy gotowi przyjąć najbardziej prestiżowe i wymagające kongresy i konferencje – przekonuje dyrektor Helbin.

Podczas sesji szkoleniowych uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności w zakresie planowania, doradztwa, przywództwa i zarządzania. Ważnym tematem, który wielokrotnie pojawiał się w czasie wystąpień prelegentów, była cyfryzacja przemysłu spotkań. Uczestnicy wykładów mogli zadawać prelegentom pytania w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji na smartfony, zaś całą konferencje można było śledzić za pomocą Internetu z dowolnego zakątka świata. Gośćmi specjalnymi EMEC 2015 byli Mike Walsh – światowej sławy mówca i wizjoner, właściciel agencji zajmującej się tworzeniem koncepcji rozwoju przedsiębiorstw na miarę XXI wieku – oraz dr Alan Watkins – neuronaukowiec i ekspert w dziedzinie przywództwa i możliwości ludzkiego organizmu.

Za nami konferencja MPI European Meetings & Events Conference, która odbyła się w dniach 1-3 lutego w Krakowskim Centrum Kongresowym ICE. 6 lat od powstania pomysłu udało się stworzyć niesamowity zespół z polskich przedstawicieli branży spotkań i pokazać nasze możliwości organizacyjne. Współpraca wszystkich organizatorów i indywidualne zaangażowanie spowodowało, iż EMEC 2015 to nasz sukces, a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci uczestników – podsumowuje przewodniczący komitetu organizacyjnego MPI EMEC 2015, kierownik Poland Convention Bureau POT Krzysztof Celuch. 

Wydarzenie zostało przygotowane przy współpracy: Poland Convention Bureau, Polskiej Organizacji Turystycznej, Krakow Convention Bureau, MPI Poland Club oraz Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Konferencję – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego rodzaju w Polsce w 2015 roku – wsparły: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komisja Sejmowa ds. Kultury, Sportu i Turystyki, Miasto Kraków oraz Polska Organizacja Turystyczna.

EMEC – European Meetings & Events Conference – jest corocznym spotkaniem organizowanym przez Stowarzyszenie MPI, które zrzesza 24 000 planistów i organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych z 86 krajów całego świata. Dotychczas konferencja odbyła się w wielu europejskich miastach, w tym w 2012 roku po raz pierwszy w Europie Środkowej (w Budapeszcie).

Fotografie: J. Adamczyk, M. Zalewski

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych