ŚLEPCY teatru KTO w ICE Kraków

Jak podaje brytyjski dziennik The Guardian spektakl (…) to doświadczenie wyciskające z oczu łzy, czyniące Ślepców widowiskiem oszałamiającym wizualnie, tak wspaniałym jak tylko można sobie wyobrazić. Inscenizację będzie można zobaczyć 15 kwietnia 2015 roku w ICE Kraków.

Scenariusz wielkiego widowiska Ślepcy inspirowany jest powieścią portugalskiego laureata Nagrody Nobla- José Saramago Miasto ślepców. Powieść opowiada o epidemii białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych codziennymi sprawami. Nie oszczędza nikogo – dzieci, starców, kobiet ani mężczyzn. Na podstawie Miasta ślepców powstał również film wyreżyserowany przez Fernando Meirelles. W filmie wystąpiły takie gwiazdy jak Julianne Moore, Mark Ruffalo, czy Dany Glover.

Po raz pierwszy Ślepcy w reżyserii Jerzego Zonia zostali zaprezentowani 18 czerwca 2010 roku na Rynku Głównym w Krakowie. Po pięciu latach, 15 kwietnia 2015 roku o godzinie 20.00, to niezwykłe widowisko będzie można podziwiać w sali Centrum Kongresowego ICE Kraków. Widzowie będą mieli możliwość zobaczyć inscenizację tylko jeden raz.

Spektakl Ślepcy gościł na festiwalach całego świata – m.in. w Austrii, Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Kolumbii, Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szkocji na Ukrainie oraz wielu miastach Polski.

Jest to mocny i pięknie zagrany wizualny dramat o instynktownej reakcji społeczeństwa na kryzys, który nikogo nie zabija, ale wszystko zmienia i ujawnia wiele wstrząsających prawd – jak pisze recenzentka The Scotsman, Joyce McMillan.

ŚLEPCY, teatr KTO
15 kwietnia 2015 r.
godzina: 20.00
ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17
Kraków

Bilety dostępne: eBilet.pl, biletyna.pl, kupbilecik.pl
Szczegółowe informacje na temat spektaklu, jego recenzję oraz obsadę aktorską można znaleźć TUTAJ.

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych