ROUTES EUROPE 2016 w Krakowie

11. edycja Routes Europe - największej europejskiej konferencji skierowanej do uczestników rynku lotniczego, odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2016 w Krakowie. Dzięki staraniom Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice, Miasta Krakowa oraz Województwa Małopolskiego organizatorzy konferencji podjęli decyzję o wyborze Krakowa, jako miasta-gospodarza. Obiektem, który gościć będzie główne obrady konferencji jest Centrum Kongresowe ICE Kraków.

Centrum Kongresowe ICE Kraków będzie gościć główne obrady konferencji. Wizyty przedstawicieli organizatora w nowopowstającym obiekcie oraz profesjonalnie przygotowana oferta znacząco przyczyniły się do wyboru Krakowa, jako gospodarza edycji 2016 - mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków. I dodaje - Z 70 dni, które Centrum będzie otwarte jeszcze w tym roku, zarezerwowane jest już 60. W 2015 roku zarezerwowane jest 170 dni. Zainteresowanie ICE Kraków na tak odległe terminy jak kwiecień 2016, kiedy odbędzie się Routes Europe, potwierdza fakt, że jest to inwestycja, która będzie służyć miastu przez wiele lat jako doskonała destynacja dla turystyki biznesowej.

Podczas Routes Europe spotykają się liczni przedstawiciele linii lotniczych, lotnisk oraz władz związanych z turystyką, w tym także niskobudżetowi i narodowi przewoźnicy z całego regionu. Udział w konferencji jest gwarancją spotkania z najbardziej wpływowymi profesjonalistami branży lotniczej z całego świata.

Zakończona w kwietniu br. edycja Routes Europe 2014 była największą z dotychczasowych. Wzięło w niej udział ponad 1200 uczestników, 120 linii lotniczych i około 380 lotnisk , co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do roku poprzedniego i daje dobre prognozy na przyszłość. Podczas imprezy obyło się ponad 4000 indywidualnych spotkań pomiędzy uczestnikami, czego efektem będzie z pewnością impuls do dalszego rozwoju branży w Europie.

Obecność Routes Europe w Krakowie jest niezwykle istotna dla miasta i jego rozwoju w zakresie turystyki, w tym także turystyki biznesowej. Może ona znacząco wpłynąć na zwiększenie się siatki połączeń lotniczych do i z Krakowa, co w kontekście obecnego rozwoju infrastruktury w mieście, jest kwestią priorytetową.

Jesteśmy podekscytowani powrotem do Polski i faktem, że Routes Europe w r. 2016 odbędzie się w Krakowie - komentuje  Ged Brown, Head of Future Events, Routes for UBM Live i dodaje - Siatka połączeń Kraków Airport - bezpośrednich i tranzytowych - rośnie z roku na rok a w roku 2015 zakończy się rozbudowa lotniska, która zwiększy przepustowość portu do 8 milionów pasażerów rocznie.  Routes Europe 2016 będzie okazją do zaprezentowania tych osiągnięć uczestnikom konferencji. Delegaci będą mieli także okazję poznać Kraków i odkryć wiele historycznych i kulturalnych atrakcji, które oferuje miasto. Kraków Airport uczestniczy w konferencjach Routes od wielu lat. Teraz czekamy na jeszcze bliższą współpracę przy organizacji Routes Europe 2016.

Więcej inforamcji na temat ROUTES - kliknij

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych