Przenośny defibrylator w ICE Kraków może uratować życie!

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED (ang. Automated External Defibrillator) jest specjalistycznym urządzeniem medycznym pozwalającym uratować życie osoby, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Sam powie jak go obsługiwać, w kilka sekund zbada pracę serca oraz wygeneruje impuls elektryczny. Od lutego 2015  roku dzięki wsparciu PZU takie urządzenie znajduje się w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Obiekt użyteczności publicznej, jakim jest Centrum Kongresowe, musi spełniać szereg wymogów i standardów. Odwiedzający nas goście powinni czuć się bezpiecznie, dlatego pozyskaliśmy Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, a wszyscy pracownicy przeszli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy – mówi  Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków. Co ważne, AED będzie służyć nie tylko uczestnikom kongresów i wydarzeń kulturalnych, które mają miejsce w obiekcie – każdy Krakowianin powinien widzieć, że w Centrum znajduje się defibrylator i może go użyć w celu ratowania czyjegoś życia, dlatego zależy nam by informacja o nim dotarła do możliwie najszerszego grona odbiorców – dodaje dyrektor Helbin.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć Centrum w pozyskaniu profesjonalnego defibrylatora. Z jednej strony mam nadzieję, że sytuacji, kiedy będzie musiał być wykorzystany będzie jak najmniej, z drugiej wierzę, że dzięki temu sprzętowi, jeśli zajdzie potrzeba, będzie można uratować ludzkie życie. Wsparcie dla Centrum to element szerszych działań prewencyjnych firmy. PZU od lat podejmuje wiele aktywności prewencyjnych mających podnieść poziom bezpieczeństwa, ochronę zdrowia i życia Polaków – mówi Jacek Weremczuk, dyrektor Oddziału Regionalnego PZU w Krakowie.

Sytuacja zagrożenia życia jest niezwykle stresująca, dlatego osoba udzielająca pomocy powinna dokładnie wiedzieć jak postępować. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. AED zawiera obrazkową instrukcję obsługi oraz wydaje komunikaty głosowe – dokładnie instruuje w jaki sposób przeprowadzić akcję ratowniczą. Defibrylator jest gotowy do pracy w każdym momencie oraz w każdych warunkach. Przeszedł rygorystyczne testy wytrzymałościowe - zalanie wodą, obciążenie do 228 kg i upadek z wysokości 1 metra.

AED znajdujące się w ICE Kraków zostało dodane do ogólnopolskiej interaktywnej mapy urządzeń tego typu, znajdujących się w przestrzeni miejskiej. Wszystkie osoby, które są świadkami wypadku lub sytuacji wskazującej na możliwość zatrzymania akcji serca osoby biorącej udział w niebezpiecznym zdarzeniu są zobowiązane do udzielenie pomocy. Badania wskazują, że prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej zwiększa szanse przeżycia o około 20%, zaś zastosowanie urządzenia generującego impuls elektryczny podnosi efektywność akcji ratunkowej nawet do 75%.

Lokalizacja AED:
Centrum Kongresowe ICE Kraków
wejście do budynku od strony ul. Bułhaka, naprzeciw hotelu Park Inn
ul. Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków 

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych