Prezydent Jacek Majchorwski i Poseł Jerzy Fedorowicz z wizytą w ICE Kraków

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwiedzał 9 grudnia 2013 budowę Centrum Kongresowego ICE Kraków. Postępy w realizacji inwestycji oglądał również poseł Jerzy Fedorowicz. – Dzięki temu obiektowi Kraków znajdzie się w gronie miast, do których przyjeżdża się na wielkie wydarzenia artystyczne – komentował wiceprzewodniczący komisji kultury i środków przekazu Sejmu RP.

 

Przypomnijmy, że prace budowlane związane z Centrum Kongresowym ICE Kraków rozpoczęły się pod koniec 2010 roku. – Obecnie, po zakończeniu prac konstrukcyjnych budynek jest już w stanie surowym. Na zewnętrznej elewacji montowane są właśnie płyty ceramiczne w kolorach: czerwieni, czerni oraz w dwóch odcieniach szarości. Trwają też prace wewnątrz gmachu - informowała Anna Biziorek, kierownik projektu Centrum Kongresowego. Na budowie przy rondzie Grunwaldzkim pracuje na dwie zmiany blisko 300 osób. – Obiekt jest bardzo ciekawy, ale też niełatwy w wykonaniu. Wynika to nie tylko z fantazyjnego projektu, który zakłada dach w kształcie fali. – Sporym problemem początkowej fazy inwestycji był też wysoki poziom wód gruntowych – przypominała Anna Biziorek. Podkreślała, że inwestycja przebiega zgodnie z założonym harmonogramem, który przewiduje oddanie obiektu do użytku jesienią 2014 roku.

Krakowskie Centrum Kongresowe ICE Kraków będzie miało cztery piętra i dwie kondygnacje podziemne, gdzie znajdą się głównie garaże (347 miejsc postojowych). Powyżej przestrzeń budynku została podzielona na cztery segmenty: salę teatralną w części północnej, foyer – w części wschodniej, sala audytoryjną (część południowa) i zaplecze (zachód). Największa będzie sala audytoryjna, która pomieści 2092 osoby, potem teatralna – 600 osób, a następnie sala kameralna (300 osób, z możliwością podziału na pół). Do tego dojdzie kompleks mniejszych sal konferencyjnych oraz pomieszczeń, które mogą służyć jako garderoby, biura, centra prasowe, kasy biletowe, recepcje, szatnie.

To obiekt, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić kulturalny i turystyczny rozwój Krakowa – komentował Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Z kolei zdaniem posła Jerzego Fedorowicza, dzięki temu obiektowi Kraków znajdzie się w gronie miast, do których przyjeżdża się na wielkie wydarzenia kulturalne. – Czekaliśmy na taki obiekt od lat. Jestem pod wrażeniem szczególnie sali audytoryjnej, która jest tak skonstruowana, że widz jest blisko artysty – mówił wiceprzewodniczący komisji kultury i środków przekazu Sejmu RP. Zadeklarował wsparcie przy promowaniu Centrum Kongresowego ICE Kraków na wielkie wydarzenia kulturalne.

Warto wiedzieć, że już obecnie centrum ICE Kraków jako miejscem na organizację kongresów interesują się poważni kontrahenci. Mocno wypełniony jest już kalendarz wydarzeń na 2015 r. Planuje się tu organizację dużych kongresów międzynarodowych stowarzyszeń, konferencji korporacyjnych, jak i wydarzeń kulturalnych dużych agencji koncertowych z Polski. Zaczęły się też pojawiać zapytania i rezerwacje na 2016 r.

Centrum Kongresowe ICE Kraków będzie kosztować 360 mln zł i jest częścią projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013. Wartość dofinansowania wynosi 20 mln euro (ok. 80 mln 392 tys. zł).

Gmach powstaje według projektu zespołu projektantów Ingarden & Ewy Architekci z Krakowa oraz Arata Isozaki &Associates z Tokio. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Budimex S.A. oraz Ferrovial Agroman S.A.

Operatorem obiektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Źródło: www.krakow.pl

 

Galerię zdjęć z wizyty znaleźć można tutaj

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych