Premierowy koncert Sikorowskich - Okno na Planty

9 października 2016 roku o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się wyjątkowy, premierowy w Krakowie koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich z zespołem promujący najnowszą płytę „OKNO NA PLANTY”. Będzie to niestety ostatni album nagrany przez Andrzeja Sikorowskiego.

„Okno na Planty“ to kolejna autorska płyta Andrzeja Sikorowskiego. Leader zespołu Pod Budą od wielu lat nagrywa samodzielnie ze swoją córką Mają. Nie inaczej jest w przypadku ostatniego krążka. To 14 premierowych melodyjnych piosenek utrzymanych w akustycznych gitarowych klimatach z istotnymi tekstami o naszej codzienności. To śpiewanie z puentą, morałem, przesłaniem, liryczne w przypadku „Kołysanki dla Róży“, ironiczne w „Pani Zosi“, pastiszowe i z przymrużeniem oka w „Taakiej rybie“ lub w „Idolu z brodą“. To opowieść o ulicy, rodzinie, rzeczywistości od której nie sposób umknąć.To jednocześnie ostatnie fonograficzne dokonanie artysty, któremu nigdy nie marzyła się kariera estradowych matuzalemów. Zwłaszcza, że głos Mai na tej płycie pozwala mu sądzić, że o wokalną schedę może być spokojny. Wystąpią Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Jacek Królik, Gerta Szymańska, Tomasz Kupiec.

Bilety w cenie 80, 100 i 120 zł do nabycia na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży INFO KRAKÓW, ul. św. Jana 2, tel. 12 421 77 87, Filmotechnika – Pasaż Bielaka, Rynek Główny9, tel. 12 421 23 43.

Organizator: Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Realizacja koncertu: Monika Lato


    



Koncert "Okno na Planty" Andrzej i Maja Sikorowscy
9 października 2016r.
Centrum Kongresowe ICE Kraków


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych