Premiera gry Monopoly Kraków

To będzie gratka dla wszystkich miłośników Krakowa i… gier planszowych. Kraków jako jedno z nielicznych na świecie miast będzie mogło pochwalić się własną edycją gry Monopoly! Premiera Monopoly Kraków już 7 listopada. W Galerii Bonarka City Center zostanie odsłonięta wielka plansza krakowskiej edycji, na której odbędą się rodzinne rozgrywki. Dla dzieci z tej okazji przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy z nagrodami oraz spotkanie z Panem Monopoly.

Monopoly to legendarna marka, bestseller w świecie gier planszowych, bijący rekordy popularności już od 80 lat. Właśnie z okazji osiemdziesiątych urodzin tej gry jej wydawcy zdecydowali, że Kraków otrzyma własną edycję kultowej planszówki. Do udziału w tworzeniu jubileuszowej wersji Monopoly zaproszono wszystkich krakowian, którzy decydowali o tym, co znajdzie się na kluczowych polach gry. Słuchacze Radia Kraków postawili na Wawel jako najdroższe pole. Natomiast w głosowaniu Gazety Wyborczej wytypowano Nową Hutę, która zajęła na planszy pierwszą pozycję. 

Finał wszystkich decyzji będzie można zobaczyć w trakcie premiery Monopoly Kraków, która będzie miała miejsce w sobotę, 7 listopada w Galerii Bonarka City Center (od godziny 11.00 do 18.00). W tym dniu, zostanie zaprezentowana olbrzymia wersja krakowskiej planszy Monopoly, na której toczyć się będą całodniowe rozgrywki. Wydawca gry zaprasza do udziału w nich nie tylko dzieci, ale całe rodziny. W rolę pionków wcielą się sami gracze, a do wyrzucania liczby oczek, które należy pokonać na planszy, posłużą wielkie piankowe kostki do gry. W programie przewidziano również inne atrakcje: konkursy (do wygrania m.in. gra Monopoly Kraków), zabawy z nagrodami dla dzieci, a także spotkanie z uroczym gentlemanem – Panem Monopoly, który przyjedzie specjalnie na sesję zdjęciową z mieszkańcami Krakowa!

Prezentacja gry odbędzie się także w niedzielę 8 listopada w Parku Handlowym Zakopianka.

Przed krakowską premierą rąbka tajemnicy uchyla Bartłomiej Sikorski - przedstawiciel wydawcy. Na planszy Monopoly Kraków pojawią się na pewno takie obiekty jak: kościół Mariacki, ICE Kraków i Politechnika Krakowska. Właściwie znaleźć się tam może każdy obiekt nawet... dorożki krakowskie!

Dołączcie do nas!

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych