Noworocznie z THE KINGS SINGERS

17 stycznia o godz. 18.00 w Sali Audytoryjnej ICE Kraków odbędzie się wyjątkowy koncert - Noworocznie z THE KINGS SINGERS w wykonaniu dwukrotnego laureata GRAMMY – męskiego zespołu wokalnego „The King’s Singers” z Londynu. 

ORGANIZATOR: Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES

Po raz pierwszy w Polsce brytyjscy śpiewacy wystąpią wspólnie z innym zespołem – tarnowskim chórem Puellae Orantes, z którym zaprezentują znane, klimatyczne utwory o tematyce bożonarodzeniowej m.in. Silent Night, Let it Snow, Amazing Grace

Podczas koncertu nie zabraknie przebojów zespołu The Beatles, w mistrzowskim wykonaniu Królewskich Śpiewaków, którzy w pierwszej części koncertu zaprezentują szeroki wachlarz wokalnych umiejętności w bardzo zróżnicowanym repertuarze – począwszy od muzyki renesansowej, poprzez aranżacje utworów folklorystycznych z całego świata, aż po muzykę rozrywkową.

Zespół The King’s Singers istnieje od 1968 roku. Należy do najbardziej cenionych, zarówno przez melomanów, jak i krytyków zespołów wokalnych na świecie. Śpiewacy są otwarci na wszelkie style i gatunki muzyki. Wykonują ponad 120 koncertów rocznie, systematycznie występując w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii. Powstało dla nich 200 utworów skomponowanych przez czołowych współczesnych kompozytorów. Ich bogaty dorobek artystyczny obejmuje ponad 150 albumów.

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes jest laureatem 23 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, trzykrotnie pretendował do Grand Prix prestiżowych konkursów chóralnych – w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum. Chór wydał 9 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody FRYDERYK, a jedna z nich otrzymała statuetkę tej najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce. Zespół rokrocznie odbywa zagraniczne tournee koncertowe. Śpiewał w większości krajów europejskich i w Stanach Zjednoczonych, a w lutym 2015 r. wykona koncerty w Japonii, gdzie został zaproszony wraz z Orkiestrą Solistów Wiedeńskich. 

Noworocznie z THE KING'S SINGERS oraz Puellae Orantes
17.01.2014 r. 
godzina 18.00
Sala Audytoryjna ICE Kraków

ORGANIZATOR: Dziewczęcy Chór Katedralny PUELLAE ORANTES

Bilety można zamówić na stronie internetowej Ticketpro (link) oraz we wszystkich miejscach sprzedaży Ticketpro. 
Lista miejsc znajduje się pod linkiem: www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety

zdjęcie: archiwum Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES

 

 

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych