NOWOROCZNIE: Nigel Kennedy - Vivaldi: The New Four Seasons

Jego pierwsze „Cztery pory roku” rozeszły się w dwumilionowym nakładzie i trafiły do Księgi Guinessa jako najlepiej sprzedające się nagranie z muzyką klasyczną. Na albumie „The New Four Seasons” Nigel Kennedy powraca do Vivaldiego, choć w dość zaskakującej odsłonie. Koncertowa premiera już 1 stycznia 2016 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Zrealizowane w 1989 roku nagranie „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego okazało się przełomowym w karierze Nigela Kennedy'ego. Brytyjski skrzypek udowodnił bowiem, że albumy z klasyką mogą podbić świat. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rekordowa, dwumilionowa sprzedaż albumu zapisana została złotymi literami w historii muzyki współczesnej. Nagranie Kennedy'ego przez dwa lata okupowało czołowe miejsca światowych list przebojów, podbiło także brytyjską listę albumów pop(!), zajmując na niej zaszczytne trzecie miejsce.

Czy dzisiejsze, nagrane przeszło 25 lat później „Cztery pory roku” Vivaldiego w interpretacji brytyjskiego skrzypka mają szansę osiągnąć podobny sukces? Kennedy powraca po latach do popularnych kompozycji, ale - jak na kontrowersyjnego artystę przystało - robi to w sposób dość niezwykły. Do współpracy przy nagraniu zaprosił m. in. wokalistów Zee Gachette oraz Xantoné Blacq (znanego m.in. ze współpracy z Amy Winehouse), a także Damona Reece kojarzonego do niedawna z Massive Attack i Goldfrapp, który materiał a tę nową płytę Kennedy'ego zmiksował, dodając jeszcze od siebie dźwięki elektronicznej perkusji. Na nagraniu „The New Four Seasons” usłyszymy również towarzyszący artyście od lat zespół jazzowy oraz młodą Orchestra of Life, z którą również regularnie współpracuje.

Jaki jest efekt tych nowych doświadczeń przekonamy się już 1 stycznia 2016 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W prezentowanej w Polsce po raz pierwszy koncertowej wersji tego projektu ekscentrycznemu wirtuozowi skrzypiec towarzyszyć będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz zespół jazzowy.

Obok obsypanych przed laty licznymi nagrodami „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego miłośników talentu brytyjskiego skrzypka czekają niespodzianki muzyczne, w tym kompozycje samego Kennedy'ego.

Nigel Kennedy i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
1 stycznia 2015
godz. 18.00
ICE KRAKÓW

BILETY 100-180 pln. dostępne ONLINE oraz w punkcie InfoKraków - ul. Św. Jana 2Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych