Narodowi i Ojczyźnie! Koncert Pieśni Patriotycznych 10 listopada 2017 roku w ICE Kraków

Mieszany Chór Mariański działający przy Parafii p.w. NMP z Lourdes w Krakowie po raz kolejny organizuje Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczny koncert pod hasłem’’ Narodowi i Ojczyźnie” odbędzie się 10 listopada 2017 roku o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Koncert objęty patronatem honorowym objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Do udziału w koncercie Chór zaprosił wybitnych solistów scen operowych min.Katarzynę Oleś – Blachę, Magdę Niedbałę - Solarz, Ryszarda Morkę, Przemysława Borysa, oraz znakomitą orkiestrę symfoniczną Krakowska Młoda Filharmonia, pod dyrekcją dr Tomasza Chmiela. Śpiewał będzie Chór Mariański pod dyrekcją dr Jana Rybarskiego. Tańczył będzie Zespół Taneczny Uniwersytety Jagiellońskiego Słowianki. W czasy historii przeniosą nas wizualizacja walki o niepodległość na potężnym ekranie. W czasie koncertu wykonane zostaną utwory, które w ciągu naszych dziejów towarzyszyły Polakom i dodawały ducha w trudnych chwilach, które były i nadal są istotnym elementem tożsamości narodowej. Zaprezentowane zostaną kompozycje, począwszy od Bogurodzicy, poprzez pieśni Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara ,Vangelisa,. Usłyszymy również pieśni legionowe i wojskowe w aranżacjach muzycznych dr Tomasza Chmiela. Całość połączy komentarz, osadzający prezentowane utwory w wybranych kontekstach historycznych.


Zaproszenia na koncert są dostępne w siedzibie Stowarzyszenia "Mieszany Chór Mariański" we wtorki i piątki od godz. 19:30 do 21:00 przy ul. Misjonarskiej 37 (Parafia p.w. NMP Z Lourdes w Krakowie).

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych