Największe w Europie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2015

CYBERSEC 2015 to największa w Europie konferencja poświęcona strategicznym problemom cyberbezpieczeństwa, organizowana przy finansowym wsparciu NATO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. CYBERSEC może stać się ważnym elementem w dyskusji przed szczytem NATO, który odbędzie się w 2016 r. w Warszawie. Organizatorem Forum jest Instytut Kościuszki. Parter i współorganizator Urząd Miasta Krakowa i Kraków Convention Bureau, współorganizator Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Forum odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 28 – 29 września 2015.

Na liście potwierdzonych prelegentów znajdują się Sorin Ducaru - zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa, Tomasz Siemoniak - wicepremier i Minister Obrony Narodowej RP, Paweł Soloch, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Andrzej Halicki - Minister Administracji i Cyfryzacji, a także przedstawiciele biznesu jak Paul Nicholas - Dyrektor Globalnej Strategii Bezpieczeństwa Microsoft. Udział w konferencji zapowiedzieli także ambasadorowie: Niemiec - Rolf Nikel, Wielkiej Brytanii - Robin Barnett, Francji - Pierre Buhler, Estonii - Harri Tiido, Ukrainy - Andrii Deszczyca.

Forum CYBERSEC to inicjatywa Instytutu Kościuszki  która jako jedna  z nielicznych konferencji w Europie, podejmie kompleksowo problem cyberbezpieczeństwa. Głównym celem CYBERSEC jest wypracowanie efektywnych rozwiązań wzmacniających poziom polityk cyberbezpieczeństwa w Polsce, Europie oraz w wymiarze transatlantyckim. Uczestnicy będą również rozmawiać o zagrożeniach hybrydowych oraz potrzebie zwiększenia zaufania i wypracowania nowych zasad wzmocnionej współpracy euro-atlantyckiej, w erze post-snowdenowskiej, w obliczu nowych zagrożeń w Europie.

Zdaniem Joanny Świątkowskiej, Dyrektora Programowego CYBERSEC, eksperta Instytutu Kościuszki ds. cyberbezpieczeństwa, współczesna Europa stoi w obliczu ogromnego ryzyka związanego z wrogimi działaniami w cyberprzestrzeni, dlatego zrozumienie powagi ryzyka i inicjatywy takie, jak CYBERSEC to dziś kwestia kluczowa.  

Przestrzeń cyfrowa coraz częściej staje się miejscem prowadzenia konfliktów, które wpisują się w definicję popularnej koncepcji wojny hybrydowej. Ma to szczególne znaczenie w okolicznościach gdy bezpieczeństwo państw, ich gospodarek i infrastruktury krytycznej, ale także codzienne funkcjonowanie podmiotów prywatnych i obywateli uzależnione jest od bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Polska oraz cała Europa, musi brać aktywny udział w procesach zmierzających do poprawy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni  – podkreśla Świątkowska.


CYBERSEC to ponad 130 prelegentów z 20 krajów Europy i USA. Dyskusje i debaty panelowe będą się odbywać w  ramach 4 komplementarnych ścieżek tematycznych – PAŃSTWO, WOJSKO, PRZYSZŁOŚĆ i BIZNES. Podczas dwóch dni intensywnych debat, eksperci będą mieli okazję do wymiany opinii i stworzenia rekomendacji dotyczących polityk cyberbezpieczeństwa w Europie. CYBERSEC zgromadzi najważniejszych przedstawicieli instytucji publicznych, organizacji międzynarodowych, NGO oraz przedstawicieli sektora biznesu. Znajda się wśród nich firmy dostarczające bezpiecznych rozwiązań, w tym:

Microsoft, Cisco, EXATEL, Polska Grupa Zbrojeniowa, FireEye, Fidelis Cybersecurity, Fortinet, ENEA, KGHM, BGK, PERN "Przyjaźń" S.A., PZU, PKO BP, BalaBit - dla których bezpieczeństwo cybernetyczne infrastruktury krytycznej oraz klientów jest najwyższym priorytetem.


Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją wydarzenia: bit.ly/1IXgz94

Więcej szczegółów znajdą Państwo na: cybersecforum.eu/pl/

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych