Musical Skrzypek na dachu ponownie w ICE Kraków

Jeden z najsłynniejszych światowych musicali po raz drugi zagości w ICE Kraków 8 marca. Skrzypka na dachu zobaczymy w wykonaniu aktorów i orkiestry Chorzowskiego Teatru Rozrywki, będącego w czołówce teatrów muzycznych w Polsce.

Musical ten stał się legendą współczesnego teatru muzycznego. Po premierze w 1964 roku, która na Broadwayu odniosła olbrzymi sukces, przeszedł przez sceny całego świata. Musical Josepha Steina i Jerry'ego Bocka jest adaptacją książki Szolema Alejchema, opowiadającą o losach żydowskiej rodziny, skazanej na wygnanie z rodzinnej wsi Anatewka w carskiej Rosji. Upadają niepodważalne dotąd normy, coraz mniej ważna staje się tradycja jakiej podporządkowane było do tej pory życie rodzinne. Tewje – mieszkający wraz z żoną i pięcioma córkami w Anatewce – to ubogi mleczarz, któremu wiara, nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelkie przeciwności losu i stawiać czoła trudnościom związanym z życiem. Ale i on musi wybierać pomiędzy poszanowaniem tradycji a szczęściem dzieci. Czyni to z naturalną pogodą i wiarą w Boga i harmonię świata.

Nagrody:
Tytuł „Spektakl Sezonu 1993/1994”
ZŁOTA MASKA 1994 dla Stanisława Ptaka za rolę Tewje-Mleczarza
SPECJALNA ZŁOTA MASKA 1994 im. red. Barbary Sośnierz dla Henryka Konwińskiego za choreografię (również za choreografię baletów Sny i Zderzenia – Opera Śląska w Bytomiu)

ICE Kraków

8 marca 2016

godz.: 18.00

___________________________________________

 

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych