Musical Skrzypek na dachu

Jeden z najpopularniejszych musicali w historii teatru muzycznego w interpretacji Chorzowskiego Teatru Rozrywki  zostanie wystawiony na scenie Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków 8 października 2015 roku.

Od premiery na Broadway’u minęło ponad pół wieku, a Skrzypek na dachu zachwyca kolejne pokolenia widzów. Siłą tego widowiska jest porywająca muzyka, której poszczególne utwory od lat funkcjonują jako samodzielne przeboje, a także wspaniałe sceny zbiorowe i choreografia. Wielkim atutem jest również niepowtarzalny humor spektaklu. Sztuka autorstwa Jerry’ego Bocka, Josepha Steina i Sheldona Harnicka odniosła ogromny sukces na całym świecie, zdobyła 9 nagród Tony i doczekała się Oscarowej adaptacji filmowej.

Jest to mądra, zabawna i wzruszająca opowieść o losach żydowskiej rodziny z maleńkiej Anatewki — wsi głęboko schowanej w carskiej Rosji. Głową rodziny jest mleczarz Tewje, który chce wydać za mąż swoje córki. One jednak nie zgadzają się z jego propozycjami -  pragną związków zrodzonych z miłości. Tewje musi dokonać wyboru: poszanowanie tradycji, lub szczęście córek. Tymczasem ustalony od lat porządek wioski wali się, gdy narodziny komunizmu doprowadzają do masowej emigracji ludności Żydowskiej z okolicy.

  • libretto: Joseph Stein
  • muzyka: Jerry Bock
  • teksty piosenek: Sheldon Harnick
  • przekład: Antoni Marianowicz
  •  reżyseria i dekoracje: Marcel Kochańczyk
  • współpraca reżyserska, choeografia: Henryk Konwiński
  • kostiumy: Barbara Ptak
  • kierownictwo muzyczne: Jerzy Jarosik, Leopold Kozłowski

Więcej informacji TUTAJ
Bilety dostępne TUTAJ

8 października 2015
18.00

ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17

Kraków
Organizator:  Agencja Artystyczna Violin&Piano

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych