Międzynarodowy Biennale Architektury 12-13 października 2017 roku w ICE Kraków

 „Podwórza – pole wyobraźni” to temat tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury, które 12-13 października odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE Kraków. Architekci z całego świata porozmawiają o tym, w jaki sposób modernizować i aranżować tę przestrzeń, aby była nie tylko użyteczna, ale także stanowiła miejsce aktywizacji lokalnych społeczności.

Celem MBA Kraków 2017 jest zwrócenie uwagi na problem, który bywa bagatelizowany, chociaż ma mocny wpływ na codzienność mieszkańców miast. Zlokalizowane przy blokach lub kompleksach kamienic podwórza spełniają wyłącznie funkcję użyteczną (najczęściej obejmującą prowizoryczny parking i śmietnik), z nieporadnie ułożoną przestrzenią i zaniedbaną zielenią, nie odpowiadającą potrzebom współżycia społecznego. O tym, jak projektować przestrzeń funkcjonalną, jednocześnie przynoszącą radość mieszkańcom i pomagającą w integracji społeczności lokalnych rozmawiać będą architekci z całego świata, którzy w drugim tygodniu października zawitają na tegoroczne Międzynarodowe Biennale Architektury.

Międzynarodowemu Biennale Architektury Kraków 2017 towarzyszą trzy konkursy, obejmujące koncepcyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny oraz konkursy seminaryjne i multimedialne. Nadesłane prace zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, złożone z największych osobowości świata architektury, w skład którego wchodzą m.in. autor projektu Muzeum Historii Żydów Polskich Reiner Mahlamäki, Viviana Muscettola z pracowni Zaha Hadid Architects czy Andor Wesselényi-Garay. W trakcie wydarzenia publiczność będzie mogła także oglądać szereg wystaw, przybliżających historię architektoniczną miasta oraz najnowsze trendy: w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha „Modernizm udomowiony. Współczesna Architektura Chińska” pod kuratorskim nadzorem Wanga Lu i Krzysztofa Ingardena, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przez miesiąc gościć będzie wystawę „Architektura polska dzisiaj”.


Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie: www.mba2017.sarp.krakow.pl.

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych