KRYNICA NA BIS - Grażyna Brodzińska i jej goście w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, który miał swoja premierę na zeszłorocznym Europejskim festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością – Grażyna Brodzińska. Artystce towarzyszyć będą utalentowani soliści reprezentujący różne gatunki i style muzyczne, m.in. wybitny artysta musicalowy – Janusz Kruciński czy nazywany polskim Frankiem Sinatrą – Marcin Jajkiewicz.

Oprawę muzyczną zapewni trzydziesto pięcio osobowa orkiestra CREO pod batutą Mateusza Walacha oraz mistrz akordeonu i bandoneonu – Wiesława Prządka.  Wieczór wypełnią dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej (operetka, opera, pieśni neapolitańskie), musicalowej oraz piosenki ze światowego repertuaru! Wydarzenie swoimi występami uświetnią również tancerze międzynarodowej sławy: Anna Głogowska, Jan Kliment i Tomasz Barański. Koncert poprowadzi dziennikarz, prezenter radia RMF Classic – Dariusz Stańczuk.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać  m.in. : charyzmatycznego czardasza z operetki „Dama z portretu” oraz uwielbiane arie „Wielka sława to żart”, „Usta milczą dusza śpiewa” oraz dość nietypowe „O sole Mio”. Dynamiki dodadzą utwory w iście latynoskim klimacie – „Besame Mucho”, „La Bella Tangolita” oraz „Aquarela do Brasil”. Nie zabraknie także wzruszających i  chwytających za serce przebojów -  „This Is The Moment”, „Moon River” oraz „Can You Fell The Love Tonight”.


Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na unikatowy koncert KRYNICA NA BIS Grażyny Brodzińskiej:

- 10 grudnia 2017 r. (niedziela), godz. 18:00, ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17).


Bilety na wydarzenie w cenach: 70 zł, 95 zł, 140 zł, 170 zł, 195 zł można nabyć w kasie Filmotechniki (Rynek Główny 9, Pasaż Bielaka, tel. 12 422 89 45, godz. otwarcia: pon. – pt. 10:00 – 18:00), na portalach: ticketpro.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl, eventim.pl oraz w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: press@monolitart.com.pl.


Grażyna Brodzińska (sopran – klasyka) – Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej . Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej podsumowujący charakterystykę artystki.

Jak powiedział Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.


Janusz Kruciński (musical) – aktor, wokalista, autor tekstów piosenek. Występuje na scenach teatrów muzycznych w Chorzowie, Gdyni, Szczecinie i Warszawie, w których wykreował wiele głównych ról w tytułach należących do ścisłego kanonu światowego musicalu – Che w „Evicie”, Jezus w „Jesus Christ Superstar”, Roger w „Rent”, Chris w „Miss Saigon”, Jean Valjean w „Les Misérables” i wiele innych. Sceniczne i estradowe peregrynacje zaowocowały współpracą z wybitnymi twórcami polskiej muzyki, wśród których znaleźli się m.in.: Grażyna Brodzińska, Katarzyna Gärtner, Bartłomiej Gliniak, Zygmunt Konieczny, Włodzimierz Korcz czy Piotr Rubik.


Marcin Jajkiewicz (rozrywka/jazz) – wokalista jazzowy, rozrywkowy, uważany przez wielu za polskiego Franka Sinatre. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestnik wielu programów rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol. Jest laureatem nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka. Gościnnie występuje również w popularnym muzycznym show telewizyjnym „Jaka to Melodia”. W roku 2012 został zaproszony do współpracy z Grażyną Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski.


Wiesław Prządka (akordeon/bandoneon) – wybitny polski akordeonista i bandoneonista. Jest jedynym muzykiem w Polsce, który opanował grę na wyjątkowo trudnym bandoneonie diatonicznym (inny dźwięk na zamykanie i otwieranie). Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Przez wiele lat związany z Poznańskim Kwintetem Akordeonowym. Wiesław Prządka pokazuje, że akordeon świetnie brzmi w takich stylach jak jazz, swing czy latino. Z powodzeniem koncertuje w klubach muzycznych, salach koncertowych czy scenach filharmonii. Ma na swoim koncie występy na estradach całej Europy i Stanach Zjednoczonych. Dokonał szereg nagrań dla radia i telewizji. Zakochany w muzyce francuskiej i argentyńskim tangu.


Orkiestra CREO pod batutą Mateusza Walacha -orkiestra CREO, czyli Cracow Event Orchestra powstała w 2008 roku. Składa się z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, wykształconych w najlepszych małopolskich i śląskich uczelniach muzycznych. Swoją pasją, talentem oraz niezwykłym entuzjazmem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego i niespotykanego brzmienia. Orkiestra świetnie sprawdza się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w utworach bardziej nowoczesnych i rozrywkowych.


Mateusz Walach - jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, Enej i in. Jest również autorem muzyki teatralnej. Był stypendystą miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki oraz beneficjentem akademickiego stypendium rektora, nagradzającego najlepszych studentów. W 2012 r. został również laureatem konkursu na najlepszego studenta RP Studencki Nobel 2012 na szczeblu uczelnianym i wojewódzkim (wyróżnienie). Od 2010 r. realizuje aranżacje dla Teatru Rozrywki w Chorzowie, a od 2014 r. kontynuuje tę współpracę jako dyrygent. Objął kierownictwo muzyczne spektaklu „Niedziela w Parku” z Georgem S. Soundheima i J. Lapine'a, musicalu „Billy Elliot” L. Hall'a i E. John'a oraz musicalu „Rękopis znaleziony w Saragossie” J. Potockiego w realizacji M. Wojtyszki i K. Dębskiego.


Anna Głogowska – polska tancerka klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i tańcach standardowych. Zawodowo tańczyła w parze z Adamem Królem i Marcinem Wrzesińskim. Wystąpiła w wielu teledyskach oraz otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia. Wiosną 2005 r. zadebiutowała jako trenerka tańca w pierwszej edycji programu „Taniec z gwiazdami” emitowanego przez telewizję TVN. W 2013 r. (wiosną i jesienią) prowadziła dwie ostatnie edycje programu „Got to Dance. Tylko taniec” wraz z Maciejem Dowborem. Od wiosny 2014 r. do jesieni 2015 r. wraz z Krzysztofem Ibiszem prowadziła program „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” w telewizji Polsat.


Jan Kliment – czeski tancerz reprezentujący klasę „B” w tańcach standardowych oraz najwyższą klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich. Zdobył popularność w 2009 r. dzięki występowi jako tancerz w dziesiątej edycji polskiej wersji programu „Taniec z gwiazdami”. Jego partnerką taneczną była m.in. Petra Kostovcikova, z którą dotarł do finału Mistrzostw Europy w Tańcu Towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech. W 2002 r. wygrał z nią tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechał na Kubę, gdzie szlifowali technikę u kubańskich instruktorów tańca. W 2003 r. ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem z Ewą Szabatin. Potem tańczył z Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Kliment jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council.


Tomasz Barański – polski tancerz zawodowy, choreograf i instruktor tańca sportowego. W ramach występów w szkole trzykrotnie zdobył tytuł Mistrzów Polski formacji tanecznych oraz trzy Puchary Polski. W parze z Edytą Herbuś zdobył m.in. tytuł międzynarodowych mistrzów Czech do lat 14 i II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz osiągnął Międzynarodową Mistrzowską klasę „S” w tańcu latynoamerykańskim. Jest licencjonowanym instruktorem tańca sportowego ze specjalizacją jazzową. W 2010 r. był półfinalistą piątej edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz”. W tym samym roku wziął udział w dwunastej edycji programu „Taniec z gwiazdami” w parze z aktorką Marią Niklińską. W 2011 r. odbył trzymiesięczne stypendium w Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Od 2014 r. występuje emitowanym przez Polsat programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.


Dariusz Stańczuk (prowadzenie) – dziennikarz, prezenter radiowy, konferansjer. Z mikrofonem RMF Classic był m.in. w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Salzburgu, Berlinie, Sztokholmie i Oslo. Publikował w miesięcznikach "Kino" i "Zwierciadło", w "Didaskaliach i "Ruchu Muzycznym". Z wykształcenia muzyk, kuluroznawca, teatrolog i filmoznawca, także globetrotter.

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych