Kraków miastem konferencji!

3885 spotkań w Krakowie i Małopolsce – raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2014" już dostępny!

Kraków i Małopolska uplasowały się na drugim miejscu w skali całej Polski pod względem zorganizowanych spotkań biznesowych – konferencji, kongresów, targów, wydarzeń korporacyjnych. Wynik Krakowa stanowi 18,86% spotkań, które odbyły się w całym kraju. Liczba zgłoszonych przez obiekty spotkań w województwie małopolskim w 2013 roku jest niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym. Tak dobry wynik udało się osiągnąć tylko dzięki współpracy z lokalnymi gestorami obiektów.

Jak czytamy w tegorocznym raporcie, Kraków mocno zaznaczył swój charakter jako miasto konferencyjne. Niemal 30% wszystkich zgłoszonych z całej Polski kongresów i konferencji odbyło się w naszym mieście (2458). Tego typu wydarzenia stanowią aż 75% wszystkich zorganizowanych w mieście spotkań w roku 2013. Co więcej, w Krakowie odbyła się największa z wszystkich miast biorących udział w badaniu liczba targów i wystaw (96).

Głównym celem piątej, jubileuszowej edycji raportu, jest prezentacja wyników określających liczbę, rozmiar spotkań i wydarzeń organizowanych na terenie Polski w 2013 roku oraz ukazania ich wartości ekonomicznej.

Raport stanowi również niezwykle istotne źródło analizy struktury, czasu trwania oraz sezonowości spotkań i wydarzeń w 2013 roku. I tak, najlepszymi miesiącami z punktu widzenia liczby spotkań, okazały się październik, wrzesień oraz maj. Tradycyjnie najmniej spotkań odbyło się w lipcu i w sierpniu. Zdecydowanie najwięcej wydarzeń, bo nieco ponad 60 % trwało 1 dzień, zaś największym zainteresowaniem cieszyły się te z branży technicznej (36,72%) oraz humanistycznej (31,63%). Analizując profil wydarzeń najwięcej w skali kraju – aż 46,50%- odbyło się targów. Kongresy i konferencje, których w Krakowie odbyło się najwięcej, w skali kraju stanowią 32,26% wszystkich spotkań.

„Kolejne miasta, nowe inicjatywy i ekspertyzy. Praktyczne podejście i teoretyczne podstawy. Tak w dużym skrócie można podsumować piątą edycję raportu. Przemysł spotkań w 2013 roku to charakterystyka profilu ponad 700 uczestników, szacowana wartość noclegów (5,19 mln), 7700 wygenerowanych miejsc pracy. Kluczowa jest jednak wartość dodana z 18100 spotkań , która wyniosła ponad 580 mln złotych." – komentuje  Krzysztof Celuch, kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej.

Raport można pobrać tutaj 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych