Kraków bliżej Śląska

 

W Sali Senatorskiej na Zamku Królewskim radni sejmików Małopolski i Śląska  przyjmą deklarację Strategia dla rozwoju Polski południowej w obszarze województw małopolskiego i śląskiego do roku 2020. W opracowywanym przez ostatnie trzy lata dokumencie, najważniejsze z punktu widzenia przemysłu spotkań będą prace nad poprawieniem komunikacji kolejowej i samochodowej między Krakowem i Śląskiem z ważnymi zmianami w połączeniach do portów lotniczych.

Modernizacja połączenia kolejowego jest jedną z pierwszych potrzeb jeżeli chcemy poprawić konkurencyjność regionu. Przejazd pociągiem na trasie Kraków – Katowice (80 km) trwa tylko godzinę krócej niż przejazd do Warszawy (300 km). Do 2020 roku, dzięki współpracy i inwestycjom ma się to zmienić. Równie ważne co modernizacja jest stworzenie bezpośredniego połączenia kolejowego z portu lotniczego Katowice Pyrzowice do Krakowa. Jeżeli do tego dodamy podniesienie standardów DK 94 do parametrów drogi ekspresowej lub drogi głównej ruchu przyśpieszonego (Kraków –Olkusz – Sławków –Dąbrowa-Górnicza – Bytom) możemy spodziewać się znaczącej poprawy jakości komunikacji w regionie, co jest szczególnie ważne przy organizacji wydarzeń zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Tekst Strategii dla Rozwoju Polski Południowej w obszarze województw małopolskiego i śląskiego do roku 2020 powstawał od jesieni 2010 r. do wiosny 2013 roku. Podczas prac nad Strategią, w obydwu województwach przeprowadzono warsztaty oraz konsultacje z udziałem przedstawicieli samorządów terytorialnych, gospodarczych, organizacji społecznych i szerokiego grona ekspertów. 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych