Koncerty festiwalu MISTERIA PASCHALIA również w ICE Kraków!

Niezwykła podróż w głąb muzyki dawnej również w Centrum Kongresowym ICE Kraków! Dwa koncerty festiwalu Misteria Paschalia 2015 odbędą się w Sali Audytoryjnej!
Siedem dni, siedem koncertów oraz plejada gwiazd wykonawstwa historycznego. Tegoroczna odsłona festiwalu będzie prezentacją dziedzictwa europejskiej muzyki od średniowiecza, aż po klasycyzm. Obok uwielbianych przez publiczność wybitnych muzyków - Jordiego Savalla i Ottavia Dantone, powrócą do Krakowa Christophe Rousset i René Jacobs. Po raz pierwszy ze swoimi zespołami na festiwalu zaprezentują się Diego Fasolis, Alessandro de Marchi i Paul van Nevel. To wszystko w atmosferze Wielkiego Tygodnia. Przedstawiamy niepowtarzalny i wysmakowany repertuar 12. edycji festiwalu, który rozpocznie się 30 marca i potrwa do 5 kwietnia. Wyruszcie z nami w niezapomnianą podróż w głąb muzyki dawnej.

Główną oś tegorocznego Festiwalu Misteria Paschalia wyznacza prezentacja trzech oratoriów – Niccola Jommellego (Isacco, figura del Redentore), Bernarda Pasquiniego (La sete di Cristo) i George’a Friderica Handla (Jephtha) oraz dwóch pasji opartych na Ewangelii św. Jana autorstwa Cipriana de Rore i Johanna Sebastiana Bacha. Uzupełnieniem programu będzie przedstawienie XIV-wiecznych utworów zamieszczonych w tzw. „Czerwonej Księdze z Montserrat” oraz mistycznego cyklu Ciemnych Jutrzni Françoise’a Couperina. Przed Państwem siedem wyjątkowych koncertów – siedem wieczorów, które na długo zagoszczą w Państwa pamięci. Tylko na Misteria Paschalia. Tylko w Krakowie. Serdecznie zapraszam  – mówi Filip Berkowicz, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Misteria Paschalia.

Krakowskie Biuro Festiwalowe, będące operarotrem ICE Kraków, wspólnie z Programem 2 Polskiego Radia, współorganizatorem festiwalu, zapraszają na koncerty do wyjątkowych lokalizacji – wnętrz dobrze znanych festiwalowej publiczności m.in. do Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Wieliczce, ale także po raz pierwszy w historii festiwalu do Centrum Kongresowego ICE Kraków.

UWAGA: Bilety i karnety na festiwalowe koncerty można będzie kupić od 4 lutego b.r. za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Karnet obejmujący wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty kosztuje: 500 zł (ulgowy) i 650 zł (normalny), a bilety na poszczególne wydarzenia kosztują: od 40 zł do 120 zł (bilety ulgowe), od 60 zł do 160 zł (bilety normalne).

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem tegorocznej edycji festiwalu.

 MISTERIA PASCHALIA 2015

 • 30 marca 2015 — Wielki Poniedziałek
  Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie
  godz. 20:00

Niccolò Jommelli: Isacco, figura del Redentore
Yuriy Minenko  — Isacco
Edgardo Rocha — Abramo
Carlo Lepore — Gamari
Lucia Cirillo — Sara
Roberta Mameli — Angelo
I Barocchisti*
Chór Kameralny Cappelli Cracoviensis
Diego Fasolis — dyrygent*


31 marca 2015 — Wielki Wtorek

 • Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  godz. 20:00

Cipriano de Rore: Passio Domini nostri Jesu Christi secundum Johannem
Huelgas Ensemble**
Paul van Nevel — dyrygent**


 

1 kwietnia 2015 — Wielka Środa

 • Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  godz. 20:00

Various Composers: Le Llibre Vermell de Montserrat
Hespèrion XXI
La Capella Reial de Catalunya 
Jordi Savall — dyrygent


 

2 kwietnia 2015 — Wielki Czwartek

Johann Sebastian Bach: Johannes-Passion BWV 245
Sunhae Im — sopran
Christophe Dumaux — alt              
Sebastian Kohlhepp — tenor 
Johannes Weisser — bas
Akademie für Alte Musik Berlin**
RIAS Kammerchor**
René Jacobs — dyrygent


 

3 kwietnia 2015 — Wielki Piątek

 • Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie
  godz. 20:00

Bernardo Pasquini: La sete di Cristo
Jose Maria Lo Monaco — La Vergine          
Anicio Zorzi Giustiniani — S. Giovanni            
Carlo Vincenzo Allemano — Gioseffo                 
Luigi De Donato — Nicodemo
TBA — Cristo
Academia Montis Regalis*
Alessandro de Marchi — dyrygent**


4 kwietnia 2015 — Wielka Sobota

 • Kopalnia Soli w Wieliczce
  godz. 19:00

Marc-Antoine Charpentier & François Couperin: Leçons de ténèbres
Les Talens Lyriques
Christophe Rousset — dyrygent


5 kwietnia 2015 — Niedziela Wielkanocna

George Frideric Handel: Jephtha HWV 70
Berit Solset — Iphis
Martin Vanberg — Jephta
Delphine Galou — Storgé
Andrew Ashwin — Zebula
Rupert Enticknap — Hamor
TBA — Angel
Accademia Bizantina
Chór Kameralny Cappelli Cracoviensis
Ottavio Dantone — dyrygent

__________________________________

* pierwszy raz w Polsce

** debiut na MP

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Misteria Paschalia to ambitne dzieła, wysmakowany i niepowtarzalny repertuar dawnego nurtu, najwięksi światowi artyści i najznakomitsze głosy. To jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce renesansu i baroku. Formuła opiera się na prezentacji muzyki związanej z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą, wykonywanej przez uznanych mistrzów i wybitnych interpretatorów muzyki dawnej. W Krakowie goszczą uwielbiane przez festiwalową publiczność zespoły m.in. Europa Galante, Accademia Bizantina, Hésperion XXI, La Capella Reial de Catalunya, Les Musiciens du Louvre Grenoble i Ensemble Matheus. W ciągu jedenastu lat powstała marka, która przyciąga melomanów z całej Europy i promuje Kraków jako miasto, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne na najwyższym światowym poziomie. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Filip Berkowicz. Więcej na: www.misteriapaschalia.com

Program 2 Polskiego Radia to największa filharmonia w kraju. Dwójka transmituje i retransmituje kilkaset koncertów rocznie, wielu z nich jest współorganizatorem. Na antenie PR2 melomani znajdą relacje z krajowych i europejskich festiwali muzyki nie tylko poważnej, ale także współczesnej, jazzowej czy folkowej. Program 2 od lat utrzymuje wysoką pozycję w gronie najbardziej aktywnych uczestników Europejskiej Unii Radiowej, co najdobitniej świadczy o jakości artystycznej bieżącej oferty koncertowej. Dwójka proponuje wiele audycji poświęconych szeroko rozumianej kulturze: literaturze, sztuce, życiu teatralnemu, filmowi czy historii. Na jej antenie prezentowane są nowości wydawnicze, literacka klasyka oraz słuchowiska w gwiazdorskich interpretacjach. Więcej na: dwojka.polskieradio.pl

Krakowskie Biuro Festiwalowe to wiodąca polska instytucja realizująca najważniejsze wydarzenia kulturalne w skali kraju i Europy. Organizuje prestiżowe festiwale: Misteria Paschalia i Sacrum Profanum, jest także promotorem takich projektów kulturalnych jak: Festiwal Muzyki Filmowej, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, cykl Opera Rara, czy literacki Festiwal Conrada. KBF jest także wydawcą magazynu „Karnet”, operatorem ICE Kraków Congress Centre oraz Krakow Film Commission, operatorem wydarzeń kulturalnych w Kraków Arenie. Dodatkowo administruje punktami sieci informacji miejskiej InfoKraków, a także prowadzi portale Krakow.travel i Kids In Kraków. Więcej na: www.biurofestiwalowe.pl

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych