Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej KULTURY, KULTURYpisanej z dużej litery. 130 artystów chóru i baletu sprawia, że każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce na ziemi, gdzie się odbywa. W ICE Kraków nie będzie inaczej!

Koncert Galowy jest w większej części oparty na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych i narodowych. Jak to zwykle bywa na tak wyjątkowych koncertach Artyści Zespołu „Śląsk" wykonają kilka utworów z repertuaru dziedzictwa światowego. Artyści występują w przepięknych kostiumach stylizowanych według wzorów pochodzących z kilku regionów całego naszego pięknego kraju. Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi Zespołu „Śląsk". Wśród wielu utworów uznanych na całym świecie za arcydzieła choreografii obejrzymy i usłyszymy między innymi: „Karolinkę", „Szła dzieweczka", „Hej, te nasze góry", „Ondraszka" oraz opracowania muzyczne do takich tańców, jak: „Trojak", „Taniec chustkowy", „Kujawiak - Oberek", „Krakowiak", „Polonez - Mazur" i „Tańce górali podhalańskich". Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” bardzo rzadko ma możliwość zaprezentowania  na polskich scenach tak wspaniałego, rozbudowanego o niespodzianki programu Zespołu, korzystajmy zatem z tej możliwości. 


Zespół „Śląsk”
ICE Kraków
05.02.2017 r. o godz. 15.00
Bilety dostępne w sieci Ticketpro, eBilet.pl, Empikach, wybranych punktach InfoKraków, Filmotechnice oraz na Kubilecik.pl


 

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych