Kolejny koncert w ICE Kraków - YIRUMA The world’s famous pianst and composer

Światowej sławy pianista i kompozytor, niezrównany talent wśród muzyków – YIRUMA The world’s famous pianst and composer po raz pierwszy zagości w Polsce! Jego muzyka zachwyca ekspresyjnością i żywiołowością połączoną z delikatnymi dźwiękami. Popularność Yirumy nie słabnie od momentu wydania jego rewelacyjnego albumu First Love w 2001 roku. Artysta regularnie koncertuje po Azji, Europie i Ameryce Północnej wypełniając sale widzami po same brzegi. Teraz nadszedł czas także na Polskę! Już 16 listopada o godzinie 18:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków zagra znakomity YIRUMA!

Kolejnym wydarzeniem, które jeszcze w tym roku odbędzie się w ICE Kraków jest koncert YIRUMY. To południowokoreański pianista i kompozytor, który występował w najznamienitszych obiektach koncertowych Europy, Azji i Ameryki Północnej. Teraz przyjeżdża do Krakowa, do jednej z najlepszych sal w Polsce - mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem Centrum Kongresowego.  Świetna akustyka sali, reflektor i ekrany akustyczne sprawiają, że jest to miejsce wprost stworzone do takich zastosowań. Nadchodzące wydarzenia, o których będziemy informować już wkrótce, potwierdzają fakt, że z Centrum Kongresowego ICE Kraków będą mogli korzystać nie tylko delegaci międzynarodowych i krajowych kongresów i konferencji, ale również mieszkańcy Krakowa – dodaje Dyrektor Helbin.

YIRUMA to pseudonim sceniczny Lee Ru-my urodzonego 15 lutego 1978 roku. W języku koreańskim YIRUMA oznacza „Osiągnięcie”. Artysta ma powody, by posługiwać się właśnie takim pseudonimem. Od najmłodszych lat bowiem przejawiał talent muzyczny. Grę na pianinie zaczął jako pięciolatek, a gdy skończył jedenaście lat przeprowadził się do Londynu, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej The Purcell School. W grudniu 1996 roku wziął udział w nagraniu albumu The Musicians of Purcell. Po ukończeniu szkoły w 1997 roku Yiruma kontynuował naukę na kierunku kompozycji w King’s College London. Już wtedy ten obiecujący młody pianista zyskał popularność i uznanie w Europie wydając swój pierwszy album Love Scen w legendarnej wytwórni fonograficznej Decca Records.

W 2002 roku YIRUMA, jako pierwszy koreański artysta, otrzymał zaproszenie do udziału w prestiżowym wydarzeniu świata muzyki MIDEM w Cannes organizowanym co roku we Francji od 1967 roku. Jego albumy zostały wydane na początku jego kariery w Europie i w Azji, a obecnie są dostępne na całym świecie. W 2011 roku YIRUMA dzięki wytwórni Sony Music Entertainment Korea INC. wydał swój album z okazji dziesięciolecia twórczości zawierający jego najlepsze i najpopularniejsze utwory. Koncerty promujące ten album odbyły się w aż 13 koreańskich miastach i zgromadziły sale pełne widzów.

Twórczość YIRUMY znajduje swoich zwolenników na całym świecie. Artysta wielokrotnie wyruszał w trasy po Azji, Europie i Ameryce Północnej. Wszędzie jego ekspresyjna i wypełniona emocjami muzyka spotykała się z niezwykłym uznaniem. Teraz także polska publika będzie miała okazję usłyszeć jego najbardziej znane utwory, takie jak River Flows in You, Kiss The Rain oraz Maybe. Zapraszamy na niezapomniany koncert już w listopadzie do Krakowa!

Bilety do nabycia od środy 02.07. godz. 12:00 na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik.

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych