Już są! Zobacz reportaże z koncertów inauguracyjnych oraz dni otwarych Centrum Kongresowego ICE Kraków!

Już są! Zobacz długo wyczekiwane reportaże z koncertów inauguracyjnych oraz dni otwarych Centrum Kongresowego ICE Kraków! 

Ten koncert był fenomenalny! To było całkowicie multimedialne przeżycie, z muzyką, chórem i grą świateł, a do tego realizacja była po prostu doskonała! - to słowa Roba Davidsona, znanego eksperta branży spotkań, który uczestniczył w inauguracji działalności Centrum Kongresowego ICE Kraków w dniach 16 - 19 października.

Otwarcie Centrum Kongresowego to miliowy krok na gruncie rozwoju miasta. Kraków dzięki temu stanie się prawdzimym centrum biznesowym - miejscem dialogu ekspertów wielu branży, a także świata kultury i nauki.To w ICE Kraków będą się odbywać największe kongresy i najbardziej spektakularne wydarzenia kulturalne i społeczne. Podczas koncertów inauguracyjnych 16 i 17 października zaprezentowano dzieło jednego z najwybitniejszy współczesnych polskich kompozytorów - Zbigniewa Preisnera Tu i teraz. 2014, do którego wiersze napisała ceniona polska poeta - Ewa Lipska.  

Inauguracja Centrum Kongresowego ICE Kraków
16 i 17 października 2014
Koncert „2014. Tu i Teraz”
Muzyka: Zbigniew Preisner
Wiersze: Ewa Lipska
Scenografia: Boris Kudlička
Produkcja: Krakowskie Biuro Festiwalowe


Kolejnym wydarzeniem inauguracji działalności ICE Kraków były dni otwarte 18 i 19 paźdiernikia, podczas których mieszkańcy Krakowa mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaja zamknięte. Goście ICE Kraków zobaczyli rozkład funkcjonalny sal, poznali szczegóły techniczne i wyposażenie obiektu oraz dowiedzieli się jak powstawały nazwa i logotyp Centrum Kongresowego.

Wydarzeniem specjalnym, towarzyszącym pierwszemu z dwóch Dni otwartych w sobotę 18 października był wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý ze studia Ingarden & Ewý Architekci. Opowiedzieli oni o koncepcji budynku oraz zastosowanych rozwiązaniach architektonicznych. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzieli się również jak wyglądał konkurs, w którym wyłoniono zwycięską koncepcję architektoniczną oraz jak przebiegała współpraca z Arata Isozaki & Associates przy projektowaniu obiektu. Dzień później, w niedzielę 19 października, odwiedzający uczestniczyli we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.  

Dni Otwarte Centrum Kongresowego ICE Kraków
18 i 19 października 2014

Dodatkowe informacje na temat ICE Kraków można znaleźć na portalu Facebook i Instagram.

Reportaże wyprodukowane przez: Delikatesy Filmowe

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych