Jazz i poezja. Muzyczne eksperymenty podczas Festiwalu Miłosza w ICE Kraków!

Na zakończenie Festiwalu Miłosza, 12 czerwca,uczestników czeka koncert Jazzformance – widowisko muzyczne, w którym jazz ożywi twórczość Witolda Wirpszy. W tym niezwykłym wieczorze wystąpią muzycy Marcin i Bartłomiej Olesiowie oraz Piotr Orzechowski, wraz z aktorem Radosławem Krzyżowskim. 

Zwieńczeniem poetyckiej podróży podczas 5. edycji Festiwalu Miłosza będzie koncert finałowy „Jazzformance” w ICE Kraków. „Jazzformance” to efekt współpracy pięciu wybitnych osobowości scenicznych: Radosław Krzyżowski (pomysł / głos), Bartłomiej Oleś (perkusja), Marcin Oleś (kontrabas), Piotr Orzechowski „Pianohooligan” (piano Fendera), Dawid Kozłowski „Davideo” (projekcje wideo), zainspirowanych poezją Witolda Wirpszy („Cząstkowa próba o człowieku”, „Agregaty”). To kolejny projekt krakowskiej Fundacji Miasto Literatury, współorganizatora Festiwalu Miłosza. Jazzformance tworzy nową formę widowiska, które wychodzi naprzeciw wymogom zarówno współczesnej poezji, jak i nowoczesnej wrażliwości. Głos aktora recytującego poematy Witolda Wirpszy tworzy kolejną linię melodyczną spektaklu, a językowe eksperymenty poety stają się inspiracją dla muzyków jazzowych, których wirtuozeria opiera się na improwizacji i grze skojarzeń. Wybór tekstów Wirpszy przez muzyków młodego pokolenia świadczy o głębokim osadzeniu jego poezji we współczesnych kontekstach i jest hołdem dla poety, który podejmował artystyczne polemiki z Miłoszem i Herbertem.

Koncert odbędzie się w ramach 5. Festiwalu Miłosza organizowanego przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Miasto Literatury. 


Bilety na koncert „Jazzformance” będą do nabycia od 13 maja od godziny 10:00 w siedmiu punktach InfoKraków zlokalizowanych: przy ulicy Powiśle 11, w ICE Kraków ul. Konopnickiej 17, w Sukiennicach, przy ul. Józefa 7, w Pawilonie Wyspiańskiego, na ul. Szpitalnej 25, przy ul. Św. Jana 2 oraz na stronie www.eventim.pl.

Bilety w cenie 25 zł.


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych