interAKCJA: PRÓBA OTWARTA Sinfonietty Cracovii w ICE Kraków!

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator ICE Kraków zaprasza 30 listopada 2014 (niedziela) o godzinie 11.00 na kolejne bezpłatne wydarzenie w Centrum Kongresowym! interAKCJA: PRÓBA OTWARTA Sinfonietty Cracovii to niezwykły koncert połączony z interaktywną próbą akustyczną Sali Audytoryjnej. Dołącz do nas i daj się zaskoczyć!

Sinfonietta Cracovia w swoim podstawowym smyczkowym składzie wykona program złożony z takich przebojów muzyki klasycznej jak Menuet Boccheriniego, Walc nr 2 Szostakowicza, czy Marsz Radetzky'ego Straussa, ale również Yesterday Beatlesów, Bésame Mucho Velázqueza, To ostatnia niedziela Petersburskiego, a także prezent od Krzesimira Dębskiego – 20 taktów na 20 lecie – utwór napisany przez kompozytora specjalnie z okazji urodzin orkiestry.

Ostatnia listopadowa niedziela tego roku nie będzie zwiastunem nadchodzącej zimy!  Razem z Sinfoniettą Cracovią szykujemy dla Państwa niezwykle gorące rytmy! Będą to wszystkim dobrze znane kompozycje muzyki klasycznej, jak i kultowe utwory muzyki rozrywkowej – zaprasza Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które pełni funkcję operatora ICE Kraków. W niedzielne przedpołudnie czekamy na Państwa przy ulicy Marii Konopnickiej 17 – w nowym miejscu na biznesowej i kulturalnej mapie Krakowa. Do zobaczenia w Centrum Kongresowym! – dodaje Dyrektor Helbin.

Koncert będzie połączony z interaktywną zabawą z publicznością z udziałem akustyków z biura Arup Acoustics z Londynu, które było odpowiedzialne za stworzenie modeli cyfrowych Sali Audytoryjnej, a następnie prób na modelu fizycznym. Na ich podstawie opracowano szczegółowe projekty ścian akustycznych, sufitów, reflektorów, a także projekty foteli dostosowanych do akustyki największej z sal Centrum Kongresowego. Zastosowane technologie sprawiają, że sala ta jest jedną z najlepszych sal koncertowych w Polsce. Podczas wydarzenia specjaliści wykonają profesjonalne pomiary, zaś najpotężniejszym instrumentem podczas samego koncertu będzie… publiczność!

interAKCJA: PRÓBA OTWARTA Sinfonietty Cracovii w ICE Kraków będzie finałowym wydarzeniem, wieńczącym cykl dwudziestu jubileuszowych mini-koncertów orkiestry w przestrzeni publicznej Krakowa. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 30 listopada 2014 o godzinie 11.00.

Szczegóły:

Na wydarzenie obowiązują WEJŚCIÓWKI, które będą dostępne w szerokiej dystrybucji w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: Sukiennice (Rynek Główny 1/3), Pawilon Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), ul. św. Jana 2, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Dystrybucja wejściówek na interAKCJĘ: PRÓBĘ OTWARTĄ Sinfonietty Cracovii w ICE Kraków odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza pula zostanie udostępniona w czwartek 27.11.2014, zaś druga w sobotę 29.11.2014. Wejściówki można będzie odbierać w godzinach pracy punktów InfoKraków. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

Organizatorami wydarzenia są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Sinfonietta Cracovia oraz Centrum Kongresowe ICE Kraków.

ORGANIZATORZY 

                         

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach organizatorów wydarzenia.

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych