Inauguracja ICE Kraków Congress Centre! Rusza sprzedaż biletów!

Do planowanego otwarcia ICE Kraków Congress Centre pozostało niewiele ponad półtora miesiąca. Dziś, 1 września rusza sprzedaż biletów na koncert 2014. Tu i teraz. Będzie to pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym. Otwarcie to jednak nie tylko koncert - inauguracja działalności ICE Kraków potrwa 4 dni!

- Otwarcie obiektu tej klasy zasługuje na specjalną oprawę. ICE Kraków Congress Centre, to jedno z najbardziej prestiżowych centrów konferencyjnych w tej części Europy. Właśnie dlatego inauguracja działalności również musi być wyjątkowa - mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. Dwa koncerty 16 i 17 października oraz Dni otwarte 18 i 19 października pozwolą zaprezentować mieszkańcom Krakowa oraz zaproszonym gościom z Polski i Europy pełnię możliwości funkcjonalnych obiektu. Już dziś zapraszam na Inaugurację ICE Kraków, która z pewnością będzie niezwykłym wydarzeniem dla całej branży turystyki biznesowej - dodaje Dyrektor Helbin.

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert 2014. Tu i teraz. Głównym przesłaniem dzieła stworzonego specjalnie dla Centrum Kongresowego przez Zbigniewa Preisnera, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów, jest miejsce człowieka w historii, we współczesnej cywilizacji, w egzystencjalnym przemijaniu. Zarówno muzyka jak i libretto autorstwa Ewy Lipskiej nawiązują do klimatów Krakowa, których już nie ma. Zostaną one w niekonwencjonalny i oryginalny sposób przywołane podczas koncertu.

Dzieło wokalno - instrumentalne zostanie zaprezentowane w Sali Audytoryjnej, największej z sal ICE Kraków Congress Centre. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano tam najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne które sprawiają, że jest to jedna z najlepszych sal koncertowych w kraju (reflektor akustyczny, ruchome ekrany odbijające dźwięk, które umożliwiają regulowanie czasu pogłosu, fotele posiadające najwyższe parametry akustyczne, ergonomiczne i wytrzymałościowe). Dzięki odpowiedniemu projektowi i zastosowanym rozwiązaniom technicznym, sala może przyjąć wydarzenia kulturalne o niezwykłej oprawie oraz konferencje i kongresy liczące do 2000 osób.

Pierwszy z koncertów, który odbędzie się 16 października 2014, będzie wydarzeniem zamkniętym, na który wstęp będą mieli tylko zaproszeni goście zagraniczni i krajowi. Dzień później (17 października) widowisko zostanie powtórzone specjalnie dla mieszkańców Krakowa, którzy również będą beneficjentami nowopowstającego Centrum Kongresowego ICE Kraków. Bilety na widowisko dostępne będą w sprzedaży od 1 września br. w czterech Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny - Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego - pl. Wszystkich Świętych 2, CORT - ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2) oraz na eventim.pl w cenie 50 zł.

Kolejnym punktem inauguracji działalności ICE Kraków Congress Centre są Dni otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte dla osób odwiedzających Centrum Kongresowe. Zwiedzający zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel.

Wydarzeniem specjalnym w sobotę 18 października będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý, którzy opowiedzą o koncepcji budynku oraz zastosowanych rozwiązaniach architektonicznych. Dzień później, w niedzielę 19 października, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą,  podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty. Wejściówki na Dni otwarte dostępne będą w szerokiej dystrybucji od 7 października od godziny 10:00 w Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny - Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego - pl. Wszystkich Świętych 2, CORT - ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2). Pełen harmonogram zwiedzania, godziny kolejnych wejść do obiektu oraz szczegółowe informacje na temat dodatkowych atrakcji, zostaną podane w drugiej połowie września.

-Chcemy, by ICE Kraków Congress Centre żyło niemal przez 365 dni w roku. Tak duża inwestycja oraz doskonały pod względem funkcjonalnym i wizualnym budynek zasługuje na to, by działo się w nim jak najwięcej. Mam nadzieję, że wraz z zespołem Centrum Kongresowego spotkamy się z Państwem na inauguracji działalności ICE Kraków już w drugiej połowie października - zaprasza Dyrektor Izabela Helbin.

Plan inauguracji ICE Kraków Congress Centre:

16.10., godzina 20.00 - pierwszy koncert 2014. Tu i teraz, Zbigniew Preisner

17.10., godzina 20.00 - drugi koncert 2014. Tu i teraz, Zbigniew Preisner

18.10., godzina 9.45 - 16.30 - zwiedzanie obiektu; godzina 11.00 - spotkanie z twórcami projektu ICE Kraków: Krzysztofem Ingardenem i Jackiem Ewý

19.10., godzina 9.45 - 16.30 - zwiedzanie obiektu; godzina 11.00 - spotkanie z podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty: Janem Melą

Najświeższe inforamcje na temat ICE Kraków Congress Centre znajdziesz tutaj

INFORMACJE DODATKOWE:

Bilety na koncert można kupować na portalu Eventim.pl oraz w czterech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) oraz w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3).

Pawilon Wyspiańskiego
pl. Wszystkich Świętych 2
czynny codziennie w godz. 9:00-17:00
tel. (48 12) 616 18 86
wyspianski@infokrakow.pl

InfoKraków
ul. św. Jana 2
czynny codziennie w godz. 9:00-19:00
tel. (48 12) 421 77 87
jana@infokrakow.pl

InfoKraków
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego
ul. Powiśle 11
czynny codziennie w godz. 9:00-19:00
tel. (48 12) 417 58 10, (48 12) 417 58 12
powisle@infokrakow.pl

Punkt Informacji Miejskiej
Sukiennice
Rynek Główny 1/3
czynny codziennie w godz. 9:00-19:00
tel.: (48 12) 433 73 10
sukiennice@infokrakow.pl

cena biletu: 50 zł

ZASADY ZAKUPU BILETÓW:

  • Przy zakupie biletów w ilości powyżej 10 szt., klientowi przysługuje rabat w wysokości 10%.
  • Nie są przewidziane bilety ulgowe.
  • Dzieciom do 10 roku życia przysługują bilety bezpłatne w miarę wolnych miejsc. Chęć bezpłatnego nabycia biletów należy zgłosić mailowo na adres rezerwacje@biurofestiwalowe.pl (przed zakupem biletów dla opiekunów).
  • Dzieciom i młodzieży do 18 roku życia, posiadającym Krakowską Kartę Rodzinną 3+, przy zakupie biletu przysługuje zniżka 70%.
  • Przed zakupem biletów lub karnetów, klient ma obowiązek zapoznania się z Regulaminem sprzedaży biletów na wydarzenia organizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zakup biletu jest traktowany jako akceptacja regulaminu.
  • Zakupu grupowego biletów można dokonać bezpośrednio w wybranych punktach InfoKraków i przez portal www.eventim.pl.

 

ORGANIZATORZY INAUGURACJI ICE KRAKÓW CONGRESS CENTRE

                               

 

SPONSORZY

     

 

PARTNERZY

                               

 

 

PATRONI MEDIALNI

                             

 

PARTNER DNI OTWARTYCH

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych