ICE partnerem TEDxKraków 2013

Już 25 października będzie miało miejsce jedno z najciekawszych wydarzeń tego roku - TEDxKraków 2013. Konferencję współtworzą ludzie związani z ideą Make! Partnerem tegorocznej edycji jest ICE Kraków.

TEDxKraków od 4 lat pobudza kreatywność i pomaga pokonywać własne ograniczenia.
Działając na licencji TED.com - znanej na całym świecie konferencji skupionej wokół technologii, rozrywki i dizajnu - zespół TEDxKraków promuje idee, które są warte rozpowszechniania.

- Tematem tegorocznej konferencji jest Make! W czasie TEDxKraków 2013 postanowiliśmy skupić się na działaniu, przejściu od pomysłu do jego realizacji. Szeroki zakres tematyczny TEDx sprawi, że w wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie. Prelegenci z pewnością oczarują Was swoimi historiami oraz ideami wartymi propagowania - mówi Ewa Spohn, kurator TEDxKraków.

Oglądaj TEDxKraków on-line!
Jak zawsze ilość miejsc na konferencję jest ograniczona. Przygotowaliśmy jednak streaming on-line z wydarzenia, dla wszystkich osób, które chciałby poczuć atmosferę TEDxKraków.
Z każdego miejsca na ziemi możecie obejrzeć wystąpienia wyjątkowych prelegentów na stronie tedxkrakow.com oraz  Onet.pl. Streaming ze względu na przerwy będzie dostępny w następujących godzinach: 09:30 – 11:00, 11:30 – 13:00, 14:30 – 16:00 oraz 17:30 – 18:00.

Podczas konferencji blisko 20 prelegentów i artystów z całego świata, w maksymalnie 18-to minutowych wystąpieniach, będzie opowiadać o swoich pasjach i przedstawiać czasem zaskakujące pomysły, przekonując uczestników wydarzenia, że warto działać!

Wśród prelegentów TEDxKraków 2013 będzie można spotkać między innymi Catherine Bracy, wieloletnią dyrektor Centrum Berkmana d/s Internetu i Społeczeństwa na Harvardzie. Catherine kierowała także kampanią prezydencką Barracka Obamy w 2012 roku. Ekspert opowie, jak wykorzystać możliwości, które daje współczesna technologia, aby budować prawdziwe społeczeństwo obywatelskie XXI wieku. Z kolei krakowski zespół Recycling Band pokaże, że na pozór już bezużyteczne rzeczy mogą posłużyć do tworzenia wspaniałej muzyki. Finaliści V edycji programu „Mam Talent” zagrają na instrumentach własnoręcznie wykonanych z odpadów.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się o pozostałych prelegentach wejdź na: www.tedxkrakow.com
TEDxKrakow to dopiero początek...

Po raz kolejny oprócz samej Konferencji przygotowaliśmy dla Was wiele interesujących wydarzeń. Jeżeli pamiętacie TEDxKrakow Hackathon, czyli całonocne programowanie na rzecz społeczności lokalnej, które miało miejsce w zeszłym roku to na pewno ucieszy Was fakt, że w tym roku również nie zapomnieliśmy o programistach, dizajnerach, miłośnikach otwartych danych. Pierwsze Spotkanie Koduj dla Polski, organizowane przez Fundację ePaństwo i Otwartą Małopolskę zainauguruje w Starej Zajezdni tuż po konferencji TEDxKrakow Catherine Bracy, tuż po zakończeniu. Zainteresowanych zapraszamy do Rejestracji przygotowaliśmy dla Was 300 miejsc.
W piątek wieczorem rozpocznie się również Maker Weekend, w czasie, którego w wielu miejscach na terenie Krakowa będziecie mieli okazję uczestniczyć w przygotowanych specjalnie na tą okazję warsztatach. Rozkład warsztatów. Pamiętacie, że na większość warsztatów ilość miejsc jest ograniczona

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych