ICE Kraków zaprezentowało plany na rok 2018

Centrum Kongresowe ICE Kraków zaprezentowało plany wydarzeń biznesowych na 2018 rok.

Podczas  konferencji prasowej w dniu 8 lutego 2018 roku, przedstawiono 34 wydarzenia biznesowe, które w nadchodzącym roku odbędą się w obiekcie. To jednak nie koniec ogłoszeń. Kolejne kontakty są obecnie negocjowane. Operator Centrum Kongresowego, Krakowskie Biuro Festiwalowe, szacuje, że w ICE Kraków odbędzie się w tym roku minimum 160 imprez.

W 2017 roku Kraków odwiedziło 12 mln 900 tys. turystów. Dane te dla Urzędu Miasta Krakowa przygotowała Małopolska Organizacja Turystyczna. To wzrost o 750 tys. w porównaniu z rokiem poprzednim. Patrząc na statystyki wydarzeń w ICE Kraków za rok 2017 – 179 wydarzeń oraz 231 000 gości, widać, że turystyka w Krakowie zaczyna przechodzić proces specjalizacji.

Międzynarodowy magazyn Travel+Leisure, który ma swoją siedzibę w Nowym Yorku i jest także wydawany m.in. w Australii, Meksyku, Chinach, Rosji, Azji i Indiach, jego nakład to 4.8 miliona egzemplarzy, umieścił Kraków w styczniu tego roku na liście najlepszy turystycznych miast Europy. Kraków znalazł się na 5 miejscu tuż za Florencją, Barceloną, Rzymem i hiszpańskim San Sebastian.

Najwięcej gości stanowią turyści tradycyjni, którzy przyjeżdżają zwiedzać Kraków, jednak dzięki rozwojowi oferty dla turystyki pielgrzymkowej, turystyki medycznej oraz biznesowej, do stolicy Małopolski przyjeżdżają także turyści nastawieni na konkretne aktywności podczas pobytu – udział w kongresie i zapoznanie się z ofertą turystyczną miasta.

Stan kalendarza na dzień 6.02.2018r. zakłada realizację 42 wydarzeń biznesowych, czyli konferencji, kongresów, spotkań korporacyjnych, sympozjów i forów, 59 imprez kulturalnych oraz 9 wydarzeń komercyjnych. Już dziś wiadomo jednak, że liczby te wzrosną, ponieważ w dalszym ciągu nasz zespół negocjuje kolejne kontrakty. – mówi dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.


Niezwykle istotne informacje dla promocji ICE Kraków wśród organizatorów kongresów i konferencji, dotarły do Krakowa 24 stycznia ze stolicy Słowenii, Lublany, gdzie podczas targów branżowych CONVENTA 2018 rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award.

Centrum Kongresowe ICE Kraków zajęło w tym roku 2. miejsce w kategorii Convention Centres - Centra Konferencyjne, uzyskując wynik 4.90 w pięciostopniowej skali. Pierwsze miejsce zdobyło Austria Center Vienna z wynikiem 4.91.

Warto przypomnieć, że ICE Kraków dwukrotnie otrzymało nagrodę dla najlepszego centrum kongresowego Nowej Europy w 2016 i 2017 roku. Tegoroczne, drugie miejsce, potwierdza, że Kraków jest liczącą się lokacją dla organizatorów kongresów i konferencji, zaś realizacja wydarzeń, za którą odpowiada zespół operatora obiektu - Krakowskiego Biura Festiwalowego, pozostaje na niezmiennie wysokim, światowym poziomie.

Dane na temat obecności marki Centrum Kongresowego w mediach także są bardzo obiecujące. Wskazują, że tylko w 2017 roku informacje na temat Centrum Kongresowego ICE Kraków ukazały się:

  • w prasie tradycyjnej, drukowanej: 1971 razy,
  • w portalach internetowych: 17 825 razy,
  • na Facebooku: 21 312 razy,
  • ogólnie w monitorowanych mediach (prasa, portale, media społecznościowe, blogi, fora): 44 658 razy. 

To ogromna promocja dla miasta.


Lista wydarzeń biznesowych ogłoszonych podczas konferencji.

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych