ICE Kraków rośnie

Korzystając ze sprzyjającej aury prace przy budowie Centrum Kongresowego ICE Kraków wciąż trwają. Umacniane są fundamenty, a to oznacza przygotowanie do palowania dna wykopu i wykonania tzw. płyty dennej.

W połowie grudnia zaczęto odsłaniać wykonaną wcześniej ścianę szczelinową tak, aby można było zamontować do niej specjalne stalowe odciągi, która mają na jakiś czas ustabilizować fundament. Planuje się, że ten etap prac zakończy się w połowie stycznia. Później rozpocznie się palowanie dna wykopu i wylewanie płyty dennej. Betonowa konstrukcja zaprojektowana na około 1400 palach, stanowić będzie dno obiektu. Na nim wyrosną dwie podziemne oraz cztery naziemne kondygnacje Centrum.
Przypomnijmy, że drugi, ostatni etap budowy Centrum Kongresowego będzie kosztował 317 milionów złotych. Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w przetargu polsko-hiszpańskie konsorcjum Budimex SA z Warszawy i Ferrovial Agroman SA z Madrytu. Zgodnie z umową w ciągu 35 miesięcy, a więc w trzecim kwartale 2014 roku Centrum Kongresowe ICE Kraków powinno zostać oddane do użytku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013


Reprezentacyjny gmach przy rondzie Grunwaldzkim, z charakterystyczną przeszkloną fasadą od strony kościoła Na Skałce i Wawelu będzie obiektem o funkcji kongresowo-koncertowej, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz posiadający najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Projektantem Centrum Kongresowego jest zespół K. Ingarden, J. Ewý Architekci Sp. z o.o. oraz Arata Isozaki & Associates.
Wraz z realizacją obiektu zostanie przebudowany układ drogowy w rejonie ronda Grunwaldzkiego. Uporządkowana zostanie niewykorzystana przestrzeń. Powstaną nowe ulice oraz kilka mniejszych z parkingami naziemnymi i plac dla wozów transmisyjnych. Wybudowany zostanie nowy terminal dla autobusów i mikrobusów, który zastąpi starą pętlę, działającą u zbiegu ulic Monte Cassino i Konopnickiej.

 

        

        

 

Zdjęcia: Tomasz Kałuża

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych