ICE Kraków przyciąga jak magnes - wydarzenia kulturalne w ICE Kraków

Trzy tygodnie po niezwykłej inauguracji ICE Kraków, nowa biznesowa wizytówka Krakowa poza branżą spotkań będzie gościć w swych progach również wyjątkowe projekty artystyczne. Nie zabraknie koncertów, spektakli baletowych, widowisk teatralnych oraz atrakcji dla najmłodszych. Występy światowej sławy pianisty z Korei Południowej, znakomitego baletu z Moskwy, uwielbianego Chóru Gregorian, Sinfonietty Cracovii czy Capelli Cracoviensis to tylko wybrane wydarzenia, które odbędą się w nowo otwartym Centrum Kongresowym. Zapraszamy!

Jesienią w ICE Kraków pojawią się dwie gwiazdy z Azji: światowej sławy  pianista, kompozytor, niezrównany talent wśród muzyków Yiruma oraz jedni z najbardziej znanych na świecie bębniarzy z grupy Yamato. Koncert południowokoreańskiego pianisty, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce, odbędzie się już 16 listopada o godz. 18:00. Cztery dni później (20 listopada) sceną w Centrum Kongresowym zawładną jedyne w swoim rodzaju oryginalne brzmienia Dalekiego Wschodu. Występ słynącej ze spektakularnych widowisk grupy Yamato to niesamowita dawka pozytywnej energii – zapraszamy punktualnie o godz. 19.00.

Wielbiciele muzyki poważnej jeszcze w listopadzie będą mieli okazję posłuchać znakomitych aranżacji muzyki klasycznej. W poniedziałek (10 listopada) w godz. od 13.00 do 15.00 zapraszamy wszystkich melomanów na otwartą próbę akustyczną Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie, która pracować będzie pod okiem prof. dr hab. Rafała Jacka Delekty. Zaś w niedzielę (23 listopada) odbędzie się wielka gala jubileuszowa Nowe otwarcie, obchodzącej 20-lecie działalności Sinfonietty Cracovii, jak również pierwszy w Krakowie koncert pod batutą jej nowego dyrektora, Jurka Dybała – cenionego dyrygenta i animatora życia muzycznego oraz muzyka słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich. Występ uświetni goszczący w Krakowie po raz pierwszy - jeden z najwybitniejszych harfistów naszych czasów, Xavier de Maistre.

Już w grudniu Moscow City Ballet zabierze widzów w świat pełen pozytywnych emocji, w krainę baśni i piękna. 5 i 6 grudnia publiczność zgromadzona w ICE Kraków będzie miała okazję podziwiać mistrzowską grupę tancerzy z Moskwy w dwóch najsłynniejszych i najbardziej podziwianych spektaklach na świecie: Dziadek do Orzechów i Jezioro Łabędzie. O fenomenie grupy może świadczyć fakt, że w ciągu ostatnich kilku lat przedstawienia zespołu obejrzało w Polsce ponad 150 tys. osób. Balet prezentuje technikę tańca klasycznego w wykonaniu najbardziej utalentowanych, pełnych wdzięku tancerzy, którzy po latach ciężkich treningów osiągnęli w tańcu prawdziwą perfekcję. Publiczność wychodzi ze spektakli Moscow City Ballet z wypiekami na twarzy, zachwycając się ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.

Po ogromnym sukcesie koncertów Verdi Gala we wrześniu 2013 r. gwiazdy scen europejskich: Silvia Rampazzo, Giulio Boschetti, Razvan Sararu i Aksana Yakushevich wraz z Chórem Opery Polskiej i wspaniałą Roncole Verdi Orchestrą ponownie wystąpią przed polską publicznością. Verdi Gala to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny, który łączy w sobie fragmenty oper, które zna cały świat, m.in.: La Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco, Trubadur. Projekt skupia artystów, którym szczególnie bliska jest twórczość Giuseppe Verdiego – z włoskimi wykonawcami na czele: Silvią Rampazzo i Giulio Boschettim. Soliści, chór i orkiestra tworzą niemal 90 osobowy zespół pod kierownictwem muzycznym maestro Marka Tracza. Na widowisko operowe zapraszamy w niedzielę (7 grudnia) o godz. 17:00.

W Centrum Kongresowym nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych: 13 i 14 grudnia zabierzemy młodych widzów w niezwykłą, bajkową podróż wraz z bohaterami znanych i kochanych baśni: Królewny Śnieżki oraz Pięknej i Bestii. Podróż ta będzie o tyle wyjątkowa, że historie zostaną zaprezentowane na lodzie! Wspaniała scenografia, artystyczna choreografia, podniebne, zapierające dech w piersiach ewolucje w wykonaniu prawdziwych mistrzów łyżwiarstwa figurowego, kostiumy oraz rekwizyty olśniewające czystym pięknem i elegancją sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają te popularne opowieści na nowo. Dzięki pięknej muzyce autorstwa Silvio Amato, show można śmiało zaliczyć do najlepszych interpretacji tych urzekających opowieści.

Popularyzacja klasycznej wiedeńskiej muzyki na świecie to cel jaki stawia sobie Wiedeńska Orkiestra Mozartowska, która 18 grudnia oczaruje widzów w Krakowie. Orkiestra, prezentująca cały przekrój największych dzieł cudownego dziecka klasycyzmu– Wolfganga Amadeusza Mozarta, to duma austriackiej stolicy. Trzydziestu utalentowanych i doświadczonych muzyków, światowej sławy śpiewacy operowi i soliści prezentują dzieła Mozarta w najznakomitszych wiedeńskich salach koncertowych. Ich znakiem rozpoznawczym są stroje – historyczne kostiumy i peruki powodują, że każdy widz może przenieść się choć na chwilę do osiemnastowiecznego centrum kulturalnego imperium Habsburgów.

W grudniu do Polski powróci uwielbiany przez polską publiczność Chór Gregorian. Podczas ich ostatniej wizyty w Warszawie, Gdyni i Poznaniu sale pękały w szwach, a bisom nie było końca. W tym roku, w ramach swojej europejskiej trasy Winter Chants Tour 2014 w piątek (19 grudnia) zespół zagości w Krakowie. Ich nowy program utrzymany jest w nieco kameralnej i refleksyjnej atmosferze, idealnie pasującej do mroźnych, zimowych wieczorów.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, Capella Cracoviensis zaprezentuje jedno z najważniejszych dzieł w historii muzyki - Mesjasz Handla. Orkiestra wystąpi z udziałem znakomitej międzynarodowej obsady solistów pod batutą Jana Tomasza Adamusa. Mesjasz – to bez wątpienia ponadczasowe dzieło, które stało się jednym z węzłów sieci kulturowej i jego wykonywanie jest świadectwem przynależności do Europy.

Cykl imprez kulturalnych w ICE Kraków w tym roku zakończy się Wielką Wiedeńską Galą Sylwestrową 2014. W wieczornym, uroczystym koncercie wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny operetkowej, perfekcyjna w każdym geście, podbijająca serca publiczności na całym świecie  – Grażyna Brodzińska. Śpiewaczce operowej na scenie towarzyszyć będą znakomici goście: Wojciech Sokolnicki – tenor, solista Teatru Wielkiego w Poznaniu, zwycięzca XV Jubileuszowego Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie oraz Miłosz Gałaj – baryton, solista Opery Bałtyckiej i Warszawskiej Opery Kameralnej. Artystom akompaniować będzie 40-osobowa orkiestra symfoniczna Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Chmiela oraz mistrzowskie pary tańca towarzyskiego Centrum Prima Dance. A po koncercie - uroczysty bal i zabawa do białego rana w iście szampańskim nastroju. Muzykę na żywo zapewnią: Malwina Kusior  oraz Rafał Szatan- młodzi, utalentowani wokaliści jazzowo-rozrywkowi. Wystąpi również zespół CREO oraz grupa Afrojockers.

Krakowskie Biuro Festiwalowe operator ICE Kraków Congress Centre zaprasza na wszystkie wydarzenia kulturalne w Centrum. Szczegółowe informacje o wydarzeniach oraz cenach biletów dostępne są na www.icekrakow.pl oraz stronach organizatorów poszczególnych imprez. Polecamy!

Więcej informacji na profilu ICE Kraków na portalu Facebook i Instagram:
www.facebook.com/icekrakow
www.instagram.com/icekrakow
#icekrakow


Fot. Wojciech Wandzel, www.wandzelphoto.com

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych