ICE Kraków na wystawie KRAKÓW MIASTO AMBITNE

Do 24 sierpnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie można oglądać wystawę „Kraków miasto ambitne. Inwestycje miejskie 2003-2014". Znajdziemy na niej najważniejsze krakowskie przedsięwzięcia w zakresie komunikacji, ekologii, kultury i sportu.

Kraków przez ostatnie lata zmienił się nie do poznania. Do wyobraźni przemawiają nietuzinkowe projekty kulturalne. Krakowianie korzystają z nowoczesnych niskopodłogowych tramwajów, kursujących po nowych i zmodernizowanych torowiskach. Zniknął problem z dostępem do czystej wody i sprawnie działającej kanalizacji. Krakowski pejzaż zdobią wyjątkowe realizacje architektoniczne, jak choćby Pawilon Wyspiańskiego, Kraków Arena czy Centrum Kongresowe ICE Kraków – mówił Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas uroczystego otwarcia wystawy „Kraków miasto ambitne. Inwestycje miejskie 2003-2014".

Ekspozycja podzielona jest na cztery segmenty: komunikacje miejską, infrastrukturę drogową, ekologię i przedsięwzięcia kulturalne i sportowe. Łącznie na wystawie zobaczymy 25 inwestycji, od modernizacji taboru autobusowego i tramwajowego, poprzez przebudowę rond Mogilskiego, Grzegórzeckiego i Ofiar Katynia, po inwestycje kubaturowe i komunalne.

Dzięki udostępnionym na wystawie 20 wywiadom filmowym zwiedzający będą mogli spojrzeć na miejską codzienność z perspektywy m.in. inżyniera ruchu, motorniczego, osób odpowiedzialnych za utylizację odpadów, badanie jakości wody pitnej i stanu powietrza. O wyzwaniach podczas projektowania i budowy sztandarowych obiektów kulturalnych i sportowych – Centrum Kongresowego ICE Kraków oraz Kraków Areny – opowiedzą inżynierowie i architekt.

Zwiedzający będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o współczesnej inżynierii miejskiej Krakowa w quizie multimedialnym. Dla najmłodszych zaś przygotowano kącik edukacyjny, gdzie poprzez zabawę będą mogli wcielić się w rolę małych inżynierów, na przykład budując tunel drogowy lub układając estakadę.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Współorganizatorami wystawy są: Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie, Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Wystawa powstała przy wsparciu: Krakowskiego Biura Festiwalowego, Grupy ZUE S.A. oraz Krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Komunalnych Sp. z o. o

Wystawę „Kraków miasto ambitne. Inwestycje miejskie 2003-2014" można oglądać od 13 czerwca do 24 sierpnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca 15, we wtorki, czwartki i niedziele od 10.00 do 18.00 oraz w środy, piątki i soboty od 10.00 do 16.00.

Opracowano na podstawie materiałów serwisu krakow.pl

 

         

         

         

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych