ICE Kraków na Architecture Week

Powstające w Krakowie Centrum Kongresowe ICE prezentuje się na prestiżowym, międzynarodowym festiwalu Architecture Week 2011 w Pradze.  ICE będzie centralnym elementem prezentacji Krakowa, którą do stolicy Czech zabrali członkowie krakowskiego oddziału Stowarzyszenie Architektów Polskich, przybliżającej najciekawsze, najbardziej oryginalne i nagrodzone w prestiżowych konkursach realizacje w mieście.

Festiwal - który wpisał się już na stałe do europejskiego kalendarza wydarzeń architektonicznych - rozpoczął się dzisiaj w stolicy Czech i potrwa dwa tygodnie. W programie: dziesiątki wykładów a także: spotkania, konferencje, pokazy filmowe i wystawy.

Przypomnijmy, że Centrum Kongresowe ICE zostanie oddane do użytku z w pierwszym kwartale roku 2015. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 37 tys. m kw. w tym: sala audytoryjna na ponad dwa tysiące miejsc w układzie konferencyjnym, sala duża na 600 miejsc na widowni, sala kameralna/wielofunkcyjna na 300 miejsc, zespół sal konferencyjnych o powierzchni ok. 500 m kw, sala wielofunkcyjna - wystawowa o powierzchni ok. 400 m2, parking na ok. 350  samochodów osobowych w kondygnacjach podziemnych, zespół pomieszczeń związanych z foyer - szatnie zaplecze magazynowo-techniczne i sanitarne, zaplecze gastronomiczne i komercyjne.  

Centrum jest intensywnie promowane m.in. na wiodących  targach turystyki biznesowej w Europie  np. w Londynie, Brukseli, Frankfurcie, Barcelonie, jak również podczas prezentacji zagranicznych w tym roku np. w Paryżu. Z kontaktów z branżą i rozmów podczas targów branżowych wynika, że obiekt będzie  cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W tej chwili prowadzone są zaawansowane rozmowy z trzema dużymi kontrahentami (spotkania stowarzyszeń powyżej 1000 osób) na rok 2015. Zainteresowanie centrum wykazują różne branże m.in. medyczna.

Więcej informacji na: http://www.architectureweek.cz/cz/

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych