ICE Kraków – wielowymiarowy rozwój – podsumowanie 2016 r.

Niemal 250 000 gości, 177 wydarzeń, nagroda „Lidera Dostępności”, prekursorskie porozumienie partnerskie, innowacyjny folder w serwisie Instagram i intrygujący spot. To 2016 roku ICE Kraków w błyskawicznym skrócie.

„Uważam, że to był pracowity rok dla całego zespołu” mówi Izabela Heblin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora obiektu i kontynuuje „Ale to właśnie ciężka praca gwarantuje dalszy rozwój ICE Kraków, który jest niezbędny dla ciągłego funkcjonowania obiektu w bardzo konkurencyjnym przemyśle spotkań. Jednocześnie jestem też przekonana, że dopiero się rozkręcamy” konkluduje Helbin.

Hasło „Business, Culture & Science meet in ICE Kraków”, które towarzyszy obiektowi od początku działalności jest wciąż aktualne i niesamowicie adekwatne do tego, co działo się w 2016 roku przy Rondzie Grunwaldzkim.

Pierwsza liga biznesu wielokrotnie odwiedziła Centrum Kongresowe ICE Kraków. W trakcie FxCuffs rozmawiano o rynkach walutowych, a podczas Impact’16 o czwartej rewolucji przemysłowej. Pierwsza edycja Open Eyes Economy Summit była okazją do rozmowy o ekonomii opartej na wartościach, a II Europejski Kongres Samorządów był okazją do rozmów pomiędzy samorządowcami, a ludźmi biznesu z całej Europy.

To, że ICE Kraków jest domem muzyki klasycznej nie ulega wątpliwości, ale także w innych formach kultury można było uczestniczyć było uczestniczyć we flagowej inwestycji Krakowa. Cykl ICE Jazz przyciągnął pełną salę fanów SBB i Tomasza Stańko, w trakcie Sacrum Profanum publiczność zachwycała się występami artystów z Islandii, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych, a Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to właśnie w ICE Kraków podjął Romana Polańskiego. Dla pełnej sali grali tu Brodka, Dawid Podsiadło, Steven Wilson, Kenny G czy Candy Dulfer. Tańczyli tu Kibbutz Contemporary Dance Company lub Moscow City Ballet.

W kalendarzu na 2016 rok nie zabrakło miejsca na naukę. Wielokrotnie swoje umiejętności podnosili tu lekarze. W ramach wielu kongresów organizowanych przez cenioną Medycynę Praktyczną czy w trakcie międzynarodowego wydarzenia New Frontiers in Interventional Cardiology. Informatycy rozwijali skrzydła w trakcie konferencji Devoxx lub Code Europe.

Zespół ICE Kraków wykazał się także na innych polach. Folder centrum kongresowego w serwisie Instagram jest wciąż ewenementem na skalę światową, a niesztampowy, intrygujący spot przyciągnął uwagę nie tylko osób zainteresowanych przemysłem spotkań.

Jednak przede wszystkim Centrum Kongresowe ICE Kraków służy mieszkańcom stolicy Małopolski, których było sporo wśród niemal 250 000 gości, którzy odwiedzili obiekt w 2016 roku. II urodziny ICE Kraków były piknikiem rodzinnym w połowie października, seniorzy korzystali z prób otwartych w trakcie Festiwalu Misteria Paschalia, a najmłodsi poznawali budynek od zaplecze podczas Akademii Młodego Krakowianina. Troskę o społeczny aspekt działalności doceniono nagradzając ICE Kraków tytułem „Lider Dostępności” w konkursie architektoniczno-urbanistycznym Fundacji Integracja i Towarzystwa Urbanistów Polskich pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Mimo pracowitego roku i nagród zespół ICE Kraków nie osiada na laurach. Nowy rok to nowe wyzwania. Kolejne edycje Europejskiego Kongresu Samorządów, konferencji Devoxx, Impact, czy sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO to tylko niewielki ułamek wydarzeń zaplanowanych na 2017 rok. Powrócą flagowe krakowskie festiwale – na przełomie stycznia i lutego Festiwal Opera Rara, Misteria Paschalia. Już ogłoszono koncerty – to tu w Krakowie zagrają Patricia Kaas czy Bryan Ferry. Sam obiekt kusi kolejną edycją cyklu ICE Classic, której gwiazdą będzie Diana Damrau. Niemiecka sopranistka wystąpi w Sali Audytoryjnej 24 maja. Niemal dokładnie na półmetku 2017 roku przez który Centrum Kongresowe ICE Kraków ma zamiar przejść śpiewająco. 


Folder ICE Kraków na Instagramie! 

Spot ICE Kraków „Ekosystem”


fot. W. Wandzel www.wandzelphoto.com

fot. B. Głowacki

fot. W. Wandzel www.wandzelphoto.com

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych