ICE Jazz: Ive Mendes już w czerwcu!

Brazylijska piękność Ive Mendes wystąpi w ICE Kraków ze swoim zespołem i kwartetem smyczkowym 25 czerwca.  To kolejna Sade - mówią o niej krytycy. Łączy smooth jazz z brazylijska bossa nova.  Mendes zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "Bossa Romantica" wydanej ostatnio przez Sony Music. Czerwcowy koncert, organizowany we współpracy z KBF w ramach cyklu ICE Jazz, będzie prowadzić Marcin Kydryński.

W żyłach urodzonej w brazylijskim Ceres wokalistki płynie krew francuskich, hiszpańskich, portugalskich i indiańskich przodków, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Przyrównywana do Sade artystka posiada własny styl oraz osobowość, którą fascynuje każdego, kogo spotka.

Muzyka Ive Mendes urzeka słuchaczy intymną atmosferą upalnego wieczoru wypełnionego nastrojem  bossa novy, samby, jazzu, soulu, popu i chilloutu oraz zmysłowym głosem artystki. Inspiracją jest dla niej jej ojczysty kraj-Brazylia oraz życie. Śpiewa o namiętności, magii i intensywności związku z mężczyzną, którego kocha lub którego chciałaby pokochać. Muzyka zawsze grała ważną rolę w życiu Ive. W rodzinnych stronach śpiewała w kościele, uczyła się gry na pianinie, studiowała muzykę na Uniwersytecie w Goianii, a także sama nauczała. Pierwsza z jej piosenek Casticais została okrzyknięta przez brazylijska prasę rewelacją.

Album Bossa Romantica  został nagrany przez Kevina Armstronga znanego ze współpracy m.in. z Davidem Bowie i Iggy Popem. Jednego z singli z tej płyty, piosenkę You make me feel brand new zmiksował w swoim studio w Atlancie legendarny kilkakrotnie nagradzany Grammy Miles Walker.


25 czerwca 2017 roku

20.00

Bilety w sprzedaży od 120 do 200 zł.

Punkty sprzedaży biletów: eventim.pl, ticketpro.pl, biletywkrakowie oraz InfoKraków (ul. Św. Jana 2, Kraków) i Cracovia Music Agency (ul. Karmelicka 52/1, Kraków).


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych