ICE Jazz: Chick Corea Trio już 8 maja!

Wybitny pianista i kompozytor, któremu 4 dekady aktywności artystycznej przyniosły status bycia „żywą legendą”. To jeden z najważniejszych pionierów fusion. Poza licznymi nagrodami dorobek artystyczny Chic`a Corei wzbogaca współpraca z Milesem Davisem oraz utworzenie grupy Return to Forever, której utwory to teraz najbardziej znane standardy jazzowe.

Chick Corea dorastał w muzycznym świecie, otoczony był jazzem – jego ojciec Armando to pochodzący z Włoch zawodowy trębacz. Chick zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie w wieku 5 lat, jako ośmiolatek rozpoczął grę na perkusji.

Jego dyskografia to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock… Polska jest niemal nieodłącznym punktem jego ostatnich tras koncertowych.

Chick Corea wystąpi w Krakowie poraz trzeci natomiast po raz pierwszy w  trio razem z wielką gwiazdą światowego kontrabasu Eddie Gomezem oraz słynnym perkusistą Brianem Blade.


Chick Corea Trio

08 maja 2017 roku

Godzina 20.00

Bilety w cenach 80, 120, 160, 200 zł. Dostępne na: eventim.pl, ticketpro.pl, biletywkrakowie.pl, InfoKrakow ul. Św. Jana 2, biuro organizatora ul. Karmelicka 52/1 (zniżka 10%).


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych